Międzynarodowe Lato Muzyczne w Bardejowie

Najbardziej prestiżowym wydarzeniem kulturalnym odbywającym się co roku w Spa Bardejov jest Międzynarodowe Lato Muzyczne (MHL). W tym roku jego 65. rocznica zachwyci odwiedzających od 1 lipca do 31 sierpnia. W programie nie zabraknie dwóch wieczorów z twórczości rodem z Bardejowa, Béli Kélery.

Częścią Międzynarodowego Lata Muzyki jest seria 10 koncertów muzyki klasycznej w sali koncertowej hotelu Astoria, która rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp jest od 2 EUR. Informuje ekonomicznego i handlowego dyrektora Bardejov Spa, a.s., Tamara Šatanková.


,, W uzdrowisku Bardejów codziennie odbywają się koncerty promenadowe, oprócz poniedziałku, przy kolumnadzie. W tym roku odbędą się od 2 lipca do 31 sierpnia 2019 r. W Cassovia Ensemble Košice. Koncerty w kolumnadzie są bezpłatne i odbywają się od wtorku do niedzieli o godzinie 11.00 – 12.00. i 16.30 – 18.00 MHL rozpocznie świąteczny fanfar z balkonu hotelu Astoria, który ogłosi swój start w poniedziałek 1 lipca 2019 r. O godzinie 19.00. Również prestiżowe wydarzenie, takie jak MHL, z udziałem artystów z kilku krajów, organizuje Bardejovské kúpele, a.s. jako jedyny na Słowacji ”, stwierdza T. Šatanková.
Spa Bardejov czeka na bogate lato

Uzdrowisko Bardejów to nie tylko miejsce leczenia i relaksu, ale także kultura, która do nich należy. Oferują również codzienną rozrywkę taneczną z muzyką na żywo w trzech miejscach. Między innymi w kawiarni w hotelu Ozón, który pod koniec maja otrzymał nową sukienkę i nazwę: „Cafe SISI”. Latem w Bardejov Spa odbywają się imprezy kulturalne i towarzyskie. Do najbardziej atrakcyjnych wydarzeń tegorocznego sezonu uzdrowiskowego należą, oprócz MHL, również Dni Spa Bardejov, Dzień Alžbetín, Festiwal Piwa i Hornošarišský Festiwal Wina. Pierwszym wydarzeniem było otwarcie sezonu 7 czerwca 2019 r., Kiedy źródła mineralne zostały pobłogosławione przez przedstawicieli czterech kościołów działających w regionie Bardejov.

Jednym z najczęściej odwiedzanych wydarzeń tegorocznego sezonu spa będzie 16. DZIEŃ BARDEJOVSKÉ KÚPNĚNÍ, sobota i niedziela 13 i 14 lipca 2019 r., Rozpoczynający się o godzinie 14.00 w Spa w Spa Dvorana. Jest to tradycyjne wydarzenie związane z bogatym programem kulturalnym, który obejmuje atrakcje i różnorodne zajęcia animacyjne dla dzieci, a także prezentację i sprzedaż tradycyjnego rzemiosła i innych produktów. Odwiedzający będą czekać w tym roku na Alžbetínský den / 18.8.2018 – niedziela /, przegląd orkiestry dętej i festiwal piwa / 1.9.2019 – niedziela / i Hornošarišský festiwal wina / 5.10.2018 – sobota /.

Obecnie Bardejov Spa jest jednym z najlepiej wyposażonych obiektów medycznych, łączącym bogatą unikalną tradycję i nowoczesne procedury medyczne. Są jednymi z najstarszych i najpiękniejszych na Słowacji. Znajdują się one pośród pięknej przyrody górnego Saris i są idealne do relaksu i regeneracji energii. Jedyne spa na Słowacji ma kolumnadę spa z 8 leczniczymi źródłami mineralnymi. Przyciągają głównie turystów z rejonów Preszowa i Koszyc. Bardejov Spa, a. s., do 1126 łóżek w 613 pokojach w sezonie głównym. Atrakcją są zwłaszcza dwa kompleksy wellness, a latem odkryty basen.


Oprócz leczenia, są one również atrakcyjnym miejscem dla turystyki kongresowej i motywacyjnej, zwłaszcza w czterogwiazdkowym hotelu Alexander z doskonałym poziomem zakwaterowania i obsługi, wyjątkową kuchnią i własnym wellness. Uzdrowisko nadal buduje królewską markę spa za pomocą zrekonstruowanego zabytkowego hotelu Elisabeth, w którym cesarzowa Elżbieta, zwana Sisi, była traktowana w przeszłości. Romans życia w jej mieszkaniu, a także wiele replik i przedmiotów jej życia, nadal przyciągają głównie kobiety.

WYDARZENIA KULTUROWE W ŁAZIENKACH BARDEJOVA W 2019:


Lipiec – sierpień 2019:
MIĘDZYNARODOWE LATO MUZYCZNE – 65. rok /01.07.2019 – 31.08.2019 /; Scena w Spa Colonnade, sala koncertowa hotelu Astoria. Podczas kolumnady koncerty orkiestry klasycznej odbywają się codziennie / z wyjątkiem poniedziałków / koncertów w lipcu i sierpniu / wtorek – niedziela: 10.30 – 11.30. i 16.30 – 18.00 / Koncerty w kolumnadzie są bezpłatne. Część MHL to seria 10 koncertów muzyki klasycznej w sali koncertowej Astoria (o godz. 19.30).


Lipiec 2019:
ŁAZIENKI BARDEYA – 16 rok / 13. – 14.07.2019 – sobota, niedziela /; Spa w Spa Dvorana, początek o 14.00. w rejonie przed Sądem Spa. Tradycyjne wydarzenie związane z bogatym programem kulturalnym. Wydarzenie obejmuje również atrakcje i różne zajęcia animacyjne dla dzieci. Prezentacja i sprzedaż tradycyjnego rzemiosła i innych produktów.
Sierpień 2019:


WYSTAWA GLADIOL / sierpień /; Kolumnada Spa DZIEŃ ALŽBETÍNSKY – 16 rok / 18.08.2019 – niedziela /; Obszar w pobliżu Kolumnady Spa dzień upamiętniający wizytę cesarzowej Elżbiety – Sisi, która spędziła dwa tygodnie w uzdrowisku Bardejów. Uroczystość upamiętniająca o 14.30 w Cesarzowej Pamięci. Program towarzyszący: spacer po cesarzowej Sisi z Franciszkiem Józefem w strojach z epoki wokół spa i możliwość robienia zdjęć z nimi. Bezpłatny wstęp.


Wrzesień 2019:
PRZEGLĄD MUZYKI ODDECHOWEJ I FESTIWALU PIWA – 7 rok / 01.09.2019 – niedziela /; Obszar w pobliżu Kolumnady Spa / 13.00 – 18.00 / oraz występy zespołów ludowych, które odbędą się przed kolumnadą Spa. Program towarzyszący dla dzieci. Wydarzenie obejmuje mały Festiwal Piwa – prezentację kilku rodzajów piw z Heineken Slovakia. Zacznij o 13.00. Bezpłatny wstęp.


WYSTAWY MUZYCZNE na kolumnadzie – / w każdą sobotę / o 15, podium w Spa Colonnade. Bezpłatny wstęp.


Październik 2019:
HORNOŠARIŠSKÝ VÍNNY FESTIVAL – 5 rok; / 05.10.2019 – sobota /; Spa Kolumnada, prezentacja kilku słowackich winnic, bogate imprezy towarzyszące i program kulturalny od 13.00. w Spa Kolumnada.

Więcej informacji na stronie: www.kupele-bj.sk

You May Also Like

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: