Mistrzostwa w łapaniu Pokémonów – 31 lipca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Cały świat mówi o fenomenie gry Pokémon GO, ale tylko w naszym kraju będzie można wziąć udział w zawodach i wygrać m.in. rok studiów za darmo na prestiżowej uczelni. Pierwsze na świecie mistrzostwa w łapaniu Pokémonów odbędą się w Polsce już 31 lipca.

Jeszcze żadna aplikacja nie sprawiła, że ludzie tak licznie wyszli z jej powodu do parków czy na ulice. Pokémon GO, mobilny hit japońskiego koncernu Nintendo, pod względem liczby użytkowników zostawił gigantów społecznościowych – Facebooka, Instagrama, Twittera czy Snapchata – daleko w tyle. Pokémonowa mania ogarnęła też kraj nad Wisłą i okazało się, że bijemy światowe rekordy w łapaniu wirtualnych stworków.

Pod względem zaznaczonych na mapie pokémonowych punktów prześcigamy światowe metropolie. W samej Warszawie jest ich już ponad tysiąc, w Krakowie i Trójmieście prawie 500, ponad 400 we Wrocławiu czy Sokołowie Podlaskim. Dla porównania w Berlinie gracze zaznaczyli zaledwie 31 punktów, w Londynie i okolicach – 187, w Lizbonie i okolicznych miejscowościach 372. Przebijamy też wiele miast w Stanach Zjednoczonych: San Francisco, San Jose i Sacramento to 404 punkty, a Nowy Jork i Filadelfia – 602.

Pierwsze mistrzostwa w łapaniu Pokémonów

Organizatorem pierwszych na świecie mistrzostw w łapaniu Pokémonów jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula, zaś pomysłodawcą – agencja Mr Target.

“Wymyśliliśmy pierwsze na świecie mistrzostwa w łapaniu Pokémonów w realnym świecie, aby pokazać, że poprzez nowe media łatwo jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy grają w ulubioną grę, a przy okazji mogą wygrać darmowy rok studiów I, II stopnia lub inżynierskich w Grupie Uczelni Vistula, tablet i wiele innych cennych nagród. Zwycięzca może oczywiście wybrać kierunek” – mówi Jarosław Nowak, prezes Mr Target.

Druga osoba na podium otrzyma 50 proc. zniżki za semestr I, II stopnia lub inżynierski oraz tablet, zaś trzecia – 25 proc. zniżki za semestr I, II stopnia lub inżynierski oraz atrakcyjne gadżety. Jest o co walczyć – Grupa Uczelni Vistula, w skład której wchodzą: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu należy do grona 10 najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce (5. miejsce w rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej 2015), a najlepsi w łapaniu Pokémonów będą mogli wybierać spośród 24 kierunków studiów, wszystkie prowadzone są także w języku angielskim.

Pokémony na czerwonym dywanie

Impreza będzie obfitować w atrakcje. “Chcemy, aby Vistula Pokémon GO Cup niczym nie odstawał od gali wręczenia Oscarów – będzie można sobie zrobić zdjęcie na ściance, selfie z Pokémonem, przejść się po czerwonym dywanie oraz spotkać gwiazdy kina, teatru, muzyki i mody” – Małgorzata Mechanisz, dyrektor Działu Marketingu Grupy Uczelni Vistula.

Rozgrywka w Pokémon GO nie jest wymagająca, a mistrzem może zostać każdy. Zabawę z aplikacją rozpoczynamy od stworzenia naszego bohatera. Kilka chwil później ruszamy świat – ten prawdziwy, bo gra tworzy mapę naszego otoczenia, korzystając z naszej lokalizacji.

Mistrzostwa odbędą się 31 lipca, w godz. 10:00 – 18:00, w Akademii Finansów i Biznesu Vistula przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie. Kreacją zajmuje się agencja Mr Target – Fast Media Effect.

Źródło informacji: Akademia Finansów i Biznesu Vistula

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: