Mołdawia – Turystyka winna w rozkwicie

Mołdawia po raz kolejny będzie promować się podczas Targów TT Warsaw jako kierunek dla koneserów podróży. Za sprawą wirtualnej rzeczywistości będzie można obejrzeć zapierające dech w piersiach miejsca, zapoznać się z mołdawską gościnnością i spróbować legendarnych win. To wszystko na narodowym stoisku C10 w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Mołdawia, kraj w południowo-wschodniej Europie, jest coraz bardziej rozpoznawalna nad Wisłą i coraz częściej odwiedzana przez turystów z całego świata. Dla miłośników win, smakoszy, fanów kultury, podróżników oraz dziennikarzy, to klejnot, który oferuje unikalne przeżycia, a także ucieczkę od zatłoczonych i przewidywalnych miejsc. Mołdawia nazwana na portalu Vogue.com „winnym kierunkiem wartym uwagi właśnie teraz” może pochwalić się liczbą 71 300 gości, którzy odwiedzili ten kraj w pierwszej połowie br., co dało 12% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku.

Turystyka winna w rozkwicie

Pierwszym skojarzeniem na hasło „Mołdawia”, jakie większości przychodzi do głowy, są wina. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę, że kraj ten jest jednym z 20 największych producentów na świecie. Mołdawskie tradycje winiarskie sięgają XV wieku, a Narodowy Dzień Wina obchodzony w pierwszy weekend października to jedno z najważniejszych wydarzeń. W tym roku wzięło w nim udział ponad 120 000 osób, w tym goście z zagranicy.

Na targach TT Warsaw obecni będą przedstawiciele słynnej Winiarni Cricova, znanej z gigantycznego podziemnego labiryntu ulic i wspaniałej Narodowej Kolekcji Win. Nie zabraknie także najstarszej mołdawskiej winiarni Chateau Purcari, założonej w 1827 roku oraz Asconi, rodzinnej firmy zlokalizowanej niedaleko Kiszyniowa, w której już niebawem będzie można skorzystać z zakwaterowania stylizowanego na rustykalne.

Partnerzy poszukiwani

Na stoisku Mołdawii do rozmów będą gotowi reprezentanci lokalnych biur podróży, którzy są w stanie zorganizować każdy rodzaj wycieczki: od klasycznych programów krajoznawczych, przez objazdy szlakami najciekawszych winnic i winiarni, po propozycje bazujące na turystyce aktywnej. Na targach obecne będą następujące firmy: Tatra-Bis, Corina Travel, Enjoy Moldova by Solei Tourism, Go Adventure i Visit Moldova. Jak mówi Emilian Dzugas, prezes Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), TT Warsaw to dobre miejsce do znalezienia partnerów biznesowych. – Mołdawskie firmy chętnie tu przyjeżdżają, ponieważ to dobra okazja, żeby poznać polskich tour operatorów i porozmawiać o możliwościach współpracy. Oferta naszych wystawców jest zróżnicowana i ciekawa. Zapraszamy więc do rozmów – zachęca.

Atrakcje na targach

Na stoisku C10 będzie można poczuć przedsmak podróży, wszystko dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Przy pomocy specjalnych gogli chętni przeniosą się do Mołdawii i zobaczą jak wyglądają najpiękniejsze miejsca. Poza tym będzie można też posmakować wyjątkowych win, które co roku zdobywają coraz więcej medali w konkursach winiarskich na całym świecie.

/KS/

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: