Na ulice Poznania wyjechało 180 tramwajów z tęczowymi flagami

W ten weekend Poznań będzie najbardziej tęczowym miastem w Polsce. Dziś rano na ulice stolicy Wielkopolski wyjechało 180 tramwajów ozdobionych tęczowymi flagami. Sztandary społeczności LGBT+ zawisły również na jednej z głównych ulic miasta. Wszystko z okazji piętnastego Marszu Równości, na którym swoją obecność zaznaczy m.in. Netflix.

Od 4 sierpnia w mieście trwa Poznań Pride Week, tydzień wypełniony imprezami, pokazami filmowymi, panelami dyskusyjnymi i innymi wydarzeniami dotyczącymi społeczności LGBT+. Jego zwieńczeniem będzie Marsz Równości, który odbywa się w Poznaniu już po raz piętnasty. W tym roku po raz pierwszy pod oficjalnym patronatem prezydenta Jacka Jaśkowiaka.
 

„To będzie największy Marsz Równości w historii Poznania i zadbaliśmy o to, by jego oprawa była odpowiednia. Dziś i jutro wszystkie tramwaje w mieście będą jeździły ozdobione tęczowymi flagami. Wywiesiliśmy je również na Alei Niepodległości. To pierwsza taka sytuacja w Polsce, nigdy wcześniej w żadnym mieście tęcza nie była aż tak widoczna” – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall, organizatora wydarzenia.

Marsz wyrusza w sobotę o 14:00 z KontenerART przy brzegu Warty. Poprzedzi go wielki piknik, który wystartuje o 11:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Pojawią się koncerty, foodtrucki, stoiska organizacji pozarządowych, specjalna strefa dla dzieci oraz inne niespodzianki.
 
Na pikniku ze specjalnym stoiskiem pojawi się również Netflix, tegoroczny partner imprezy. Od kilku dni w centrum Poznania można podziwiać tęczowy mural promujący serial “Orange is the New Black”.
 
Poznańska Grupa Stonewall organizuje Marsz Równości od 2015 roku. W tym samym roku Poznań został pierwszy miastem, którego urzędujący prezydent wziął udział w Marszu Równości.
 
Źródło informacji: Stowarzyszenie Grupa Stonewall

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: