Podczas Diwali Festiwal wręczono statuetki „LIDER MULTIKULTURY”

Indyjski Festiwal Światła i Dobrobytu to wydarzenie kulturalno – biznesowe, które zgromadziło wielu znakomitych gości. Diwali Festiwal przybliżył piękno indyjskiej kultury, pokazał wysoką jakość produktów indyjskich i możliwości współpracy gospodarczej między Polską a Indiami. Swoją obecnością zaszczycił ambasador Indii Mr. Ajay Bisaria. Podczas wieczornej Gali, wręczono nagrody „Lider Multikultury”. Impreza odbyła się 10 listopada 2016 roku w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie. Organizatorem wydarzenia była Kalata Media sp. z o.o.

Producenci, sprzedawcy, oraz dostawcy usług pochodzących z Indii, mieli okazję, aby się tutaj zaprezentować, a odwiedzający zapoznać z pięknem i różnorodnością tego kraju. Była egzotyczna muzyka, lekcje tańca indyjskiego, jogi, a nawet kącik astrologiczny. Można było napić się indyjskiej herbaty, skosztować indyjskich przysmaków. Był kiermasz z  przyprawami pochodzącymi  z Indii, kosmetykami ajurwedyjskimi,  ubraniami, szalami, torebkami,  biżuterią, wyposażeniem wnętrz oraz meblami indyjskimi, książkami i upominkami. Dużym powodzeniem cieszyła się też sztuka zdobienia ciała henną, co zgodnie z indyjską tradycją miało zapewnić szczęście odwiedzającym.

Dzięki konferencji “AZYMUT INDIE – czyli jak odnieść sukces w Indiach” zorganizowanej przez firmę GLOBFACTOR Sp. z o.o., zgromadzeni gości zapoznali się z tendencjami panującymi na rynku indyjskim oraz możliwościami współpracy między Polską a Indiami. Pani Anne Buczyńska Borowy – ekspert ds. ochrony danych osobowych, poinformowała słuchaczy jaki sposób należy zarządzać procesem gromadzenia i wykorzystywania danych osobowych. Przypomniała,że zgodnie z Rozporządzeniem UE ODO oraz Dyrektywy (RODO), z dniem 25 maja 2018 roku, przepisy dotyczące Ochrony Danych Osobowych, ulegną zmianie i warto o tym pamiętać przy kreowaniu wizerunku firmy na międzynarodowym rynku.

Wieczorną galę poprowadziła pani Anna Kalata, która swoim urokiem i profesjonalizmem uświetniła całe wydarzenie. Pani Ania miała na sobie czarne indyjskie sari, wyszywane złotymi nitkami, cekinami i kamieniami, które przeznaczyła na aukcję charytatywną. Pieniądze z licytacji przekazane zostały na rzecz Fundacji Instytutu Przemian Globalnych. Kolorytu dodały artystyczne występy gwiazd, pokaz mody, taniec i muzyka, a także wspólna medytacja.

Wręczono statuetki „LIDER MULTIKULTURY” ufundowane przez Fundację Instytut Przemian Globalnych. Z rąk Prezydium Kapituły w składzie: Prof. Zdzisław Nowakowski, Rektor wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji oraz Pan Ryszard Marcińczak, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej statuetki pierwszej edycji otrzymali:

  • Ajay Bisaria – Ambasador Indii w Polsce
  • Ewa Bar-Kużdżał – Yoga & Ayurveda
  • Jan Rybka – Befared S.A
  • Beata Drzazga – Betamed S.A
  • Jacek Przybysz – Garden Service
  • Serafina Ogończyk Mąkowska – Fundacja Miss Egzotica
  • Paweł Lamla – Gen. Dyw. WP
  • Angelika Jarosławska – Koordynator Projektu Polska 3.0
  • Barbara Jończyk – Klub Integracji Europejskiej
  • Piotr Mądrzyk – MADMAG
Indyjskie Święto Światła i Dobrobytu
DIWALI

Diwali jest to najważniejsze święto w indyjskim kalendarzu. Jest obchodzone ku czci światła – symbolu zwycięstwa dobra nad złem. Hindusi celebrują to wydarzenie, dekorując swoje miasta setkami lampionów, które zamieniają Indie w bajeczną krainę. Święto to trwa pięć dni i jest okazją do spotkania w gronie rodzinnym, gdzie w dobrym tonie jest obdarowanie bliskich słodyczami. Celebracji tej niezwykłej uroczystości towarzyszą liczne imprezy kulturalne oraz występy artystyczne. W wolnym tłumaczeniu słowo Diwali oznacza rząd lamp. Owe lampy pozwalają Hindusom na przywitanie szczęścia w swoich domach, co przynosi im zadowolenie i dostatek na cały najbliższy rok.

Organizatorem  Diwali Festiwal była KALATA MEDIA SP. Z O.O

Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem sprawowała Warszawska Izba Gospodarcza oraz Indyjsko-Polska Izba Handlu i Przemysłu.

KOBIETAWSWIECIE.PL  objęła DIWALI  FESTIWAL  patronatem medialnym.
Materiał przygotowała  Dorota Kozioł Komarnicka

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: