Nowe tramwaje, autobusy i trolejbusy. Prawie 860 mln zł dofinansowania

Siedem miast zainwestuje 1,57 mld zł m.in. w nowe tramwaje i torowiska, autobusy oraz trolejbusy, a jedno Zielona Góra zrealizuje południową część obwodnicy. Dofinansowanie tych projektów wyniesie prawie 860 mln zł – poinformował w czwartek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

W sumie będzie to dziesięć przedsięwzięć, które zrealizują Bydgoszcz, Gdynia, Kraków (spółka Trasa Łagiewnicka), Poznań (trzy inwestycje), Stargard, Toruń, Tychy i Zielona Góra.

Dziewięć inwestycji, dla których podpisano umowy dotyczy transportu publicznego. Chodzi przede wszystkim o zakup tramwajów, autobusów, trolejbusów czy o przebudowę torowisk.

“Transport miejski to jest trzeci z największych obszarów wsparcia w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko po transporcie drogowym i transporcie kolejowym. W sumie mamy przeznaczone na to w całym programie 9,7 mld zł” – powiedział Kwieciński.

Według resortu infrastruktury z tej puli wsparcie w wysokości 3,5 mld zł otrzymały dotąd 24 inwestycje.

Ministerstwo Rozwoju przypomina, że wśród projektów wybranych do dofinansowania z zakresu transportu publicznego nie ma inwestycji miast z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Dla nich przeznaczona jest osobna pula pieniędzy w programie Polska Wschodnia.

 
Źródło informacji: MR, PAP
fot. pixabay

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: