Nowoczesne pojazdy z rodziny Impulsy dla Małopolski

28 listopada 2016 r. Newag S.A. oficjalnie przekazał Województwu Małopolskiemu sześć pojazdów z rodziny Impuls.

Uroczystość, odbywającą się na Dworcu Głównym w Nowym Sączu, uświetnili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, biskup tarnowski Andrzej Jeż, posłowie i senatorowie RP, przedstawiciele lokalnych władz oraz zarządu spółki NEWAG S.A.

Przekazane elektryczne zespoły trakcyjne z rodziny Impuls obejmujące cztery składy 5-członowych Impulsów 45WE oraz dwie sztuki 4-członowych EZT Impuls 31WE, zostały wyprodukowane przez Newag S.A. dla Województwa Małopolskiego na mocy umowy, podpisanej 30 marca br. na dostawę 12 pojazdów szynowych. Zgodnie z umową, Newag przekaże pozostałe sześć składów do 15 lutego 2017 r. oraz zapewni kompleksową obsługę gwarancyjną, serwis i utrzymanie. Samorząd województwa skorzystał z tzw. prawa opcji i zamówił jeden dodatkowy pojazd. Wartość zamówionego taboru wraz z opcją wynosi ponad 304 mln zł brutto.

25814542_newag%2bs-a-%2bfot-%2b3_crop_300x168_4154975c_cpo

“Zamówienie dla Małopolski to priorytetowe i kluczowe dla nas zlecenie. Jesteśmy niezmiernie dumni, że nowoczesne sądeckie Impulsy, w pełni zgodne z TSI już od grudnia będą wozić pasażerów w Małopolsce – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes Newag S.A. – Pojazdy te posiadają europejski system bezpieczeństwa ETCS poziomu 2, który poprzez moduł GPS zapewnia komunikację urządzeń na pokładzie pojazdu z urządzeniami znajdującymi się przy linii kolejowej” – dodał.

Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego podkreślił: “Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby podróżni na nowo przekonali się do transportu kolejowego. Udowadniamy, że kolej może być szybka, punktualna, komfortowa i bezkonkurencyjna pod względem ceny. Takie są właśnie Koleje Małopolskie, które przejmują z sukcesem kolejne linie w naszym województwie” – dodaje i przypomina, że wojewódzki przewoźnik już zdążył sobie zaskarbić sympatię mieszkańców i turystów. “Pierwszy milion pasażerów Koleje Małopolskie przewiozły po 9 miesiącach od uruchomienia, a po 16 miesiącach – już 3 miliony. Do końca tego roku liczba ta może przekroczyć aż 6,5 mln osób”.

Newag oraz władze Województwa mają nadzieję, że nowy tabor składający się z nowoczesnych pojazdów, mogących osiągać prędkość do 160 km/h, zachęci mieszkańców do masowego korzystania z połączeń kolejowych pomiędzy głównymi miastami Małopolski.

W dostarczonych składach znajduje się do 250 miejsc siedzących oraz liczne udogodnienia: klimatyzacja, nawiewne ogrzewanie, monitoring przedziału pasażerskiego, stojaki na rowery, WiFi, gniazdka elektryczne oraz automaty biletowe.

Źródło informacji: NEWAG S.A.

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: