Nowości w modelach Fiata 500X w 2018 roku

  • Wszystkie modele Fiata 500X od 2018 roku dostępne będą w unikalnych odcieniach zieleni i brązu.
  • Fiat 500X z nowym systemem łączności od 2018 roku.
  • Nowe nazwy modeli Fiata 500X w wersji miejskiej i wersji crossover.
Od 2018 roku Fiat 500X – zarówno w wersji Urban, jak i Cross – zyska nowe walory estetyczne i technologiczne. Po pierwsze: barwa nadwozia Donatello Bronze i przyciągający wzrok kolor Alpi Matte Green będą dostępne we wszystkich modelach 500X (do tej pory były opcją tylko w serii specjalnej S-Design). Po drugie: nowe modele zostaną wzbogacone o system łączności UconnectTM 7” HD LIVE – z ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości oraz kompatybilny ze smartfonami.
 
Nowościom estetycznym i technologicznym towarzyszy nowa strategia nazewnictwa poszczególnych wersji. Chodzi w niej o to, aby podkreślić dwie różne „dusze” Fiata 500X: duszę miejską, określaną jako „Urban Look”, dostępną w wersji wyposażenia Pop, Pop Star i Lounge, oraz duszę crossovera, określaną jako „Cross Look” – w wersji wyposażenia City Cross i Cross. Ta nowa filozofia rodziny modelu 500 zapoczątkowana została wraz z nowym Fiatem 500L.
 
Na nowy system Uconnect składają się: interfejs systemu głośnomówiącego Bluetooth, funkcji strumieniowej transmisji audio, czytnik tekstu i system rozpoznawania mowy, porty AUX i USB z integracją z odtwarzaczem iPod, przyciski sterowania na kierownicy oraz, na zamówienie, kamera cofania i nowy wbudowany system nawigacji TomTom 3D.
 
Użytkownicy, którzy pobiorą darmową aplikację Uconnect LIVE z serwisu App Store lub Google Play Store na swój smartfon, mogą liczyć na wiele funkcji i korzyści: otrzymają dostęp do strumieniowej transmisji dźwięku w serwisach Deezer i TuneIn, do wiadomości z serwisu Reuters oraz połączenie z nawigacją TomTom LIVE. Będą mogli też pozostać w kontakcie ze znajomymi poprzez serwisy Facebook Check-in i Twitter.
 
Kierowcy będą również korzystać z funkcji monitorujących oszczędność paliwa i jazdę ekologiczną – dzięki aplikacjom eco:Drive i my:Car. Ponadto system Uconnect współpracuje z Apple CarPlay, zapewniającym inteligentniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z iPhone’a w samochodzie. Doskonale integruje on iPhone’a z wyświetlaczem i własnymi elementami obsługi samochodu, co pozwala użytkownikom wykonywać połączenia, odtwarzać ulubioną muzykę, wysyłać i odbierać wiadomości, otrzymywać wskazówki nawigacji optymalne pod kątem sytuacji na drodze, a przede wszystkim: skupiać się na prowadzeniu samochodu.
 
System jest także kompatybilny z funkcją Android AutoTM, który przekazuje kierowcy użyteczne informacje przy pomocy prostych widoków ekranu – wyświetlanych tylko w razie potrzeby. Pozwala też na dostęp do usługi Google Maps z nawigacją sterowaną głosem, informacjami drogowymi przekazywanymi w czasie rzeczywistym i prowadzeniem po właściwym pasie ruchu, oraz do Google Play Music i innych serwisów muzycznych. Dzięki temu użytkownik może nawiązywać i odbierać połączenia oraz wysyłać wiadomości bez zdejmowania rąk z kierownicy i odrywania wzroku od jezdni.
 
Warto też odnotować, że zwiększył się zakres dostępnych możliwości indywidualizacji Fiata 500X – dzięki nowym, specjalnym pakietom oferowanym na zamówienie. W zależności od rynku, w pakiecie znajdują się akcesoria odpowiadające różnym potrzebom klientów – podkreślając styl, opcje systemów łączności, a także komfort i bezpieczeństwo Fiata 500X na rok 2018. Zakup personalizowanych pakietów pozwoli klientom na zminimalizowanie kosztów – w porównaniu do zakupu poszczególnych akcesoriów poza pakietem.
Dzięki odświeżonym elementom estetycznym i technologicznym Fiat 500X zachowa wciąż wiodąca rolę w swoim segmencie w Europie.
Android Auto, Google Play i Google Maps są znakami towarowymi firmy Google Inc.
 
Więcej zdjęć dostępnych na stronie: http://www.fiatpress.pl/gallery/detail/1445&pag=1
Źródło informacji: FCA Poland S.A.
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: