Odpoczynek i relaks lub łatanie codziennego budżetu – na to przeznaczymy tegoroczny zwrot podatku

 
Blisko 3/4 Polaków nie ma problemów z rozliczeniem podatku za 2017 rok, a co drugi ankietowany złożył już roczną deklarację PIT i czeka na swoją nadpłatę. Pieniądze wydamy na krótki wypoczynek lub będzie to dodatkowy zastrzyk gotówki na codzienne wydatki – wynika z badania zleconego przez firmę e-file, producenta programu E-Pity.
Do połowy marca 51,4% Polaków złożyło roczne deklaracje w swoim Urzędzie Skarbowym, a 39% zrobi to w najbliższym czasie – wynika z badania SW Research, zlecanego przez firmę e-file. Coraz więcej podatników decyduje się na rozliczenie drogą elektroniczną i jak sami podkreślają jest to dla nich prosty i zrozumiały mechanizm. Aż 73% badanych podkreśliło, że złożenie zeznawania podatkowego nie stanowi dla nich trudności.
PIT na ostatnią chwilę?

Dla częściej niż co trzeciego badanego istotne jest złożenie deklaracji podatkowej najwcześniej jak to możliwe. W tej grupie dwóch na trzech badanych jako główne korzyści z tego działania podaje szybsze uzyskanie zwrotu podatku, a ponad 40% osób chce mieć ten obowiązek już z głowy.
“Wyniki badania pokazują, że Polacy nie rozliczają się już z Urzędem Skarbowym na tzw. ostatnią chwilę. Wiedzą, że im zrobią to wcześniej, tym szybciej otrzymają zwrot podatku. Jednak oprócz terminu liczy się także tryb w jakim złożymy zeznanie. Szybciej dostaniemy pieniądze, jeśli rozliczymy się drogą elektroniczną” – wyjaśnia Donata Basińska, ekspert z firmy e-file, dostawcy aplikacji E-Pity do rozliczeń PIT-ów online.

Pieniądze z PIT na weekendowy wypoczynek

Jak przyznają Polacy, już na początku roku planują na co przeznaczą nadpłacony podatek. Co piąty respondent chciałby wydać pieniądze na odpoczynek, wyjazd z rodziną czy krótki urlop. Z drugiej strony, niewiele mniejszy odsetek (19%) wskazuje, że te pieniądze posłużą mu na codzienne wydatki. 14% ankietowanych chciałoby je zaoszczędzić, a co dziesiąty – zainwestować w samochód lub remont mieszkania.

 
Źródło informacji: e-file
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: