Otwarcie nowych stacji metra U1 w Wiedniu

W sobotę, 2 września 2017, w austriackiej stolicy zostanie uroczyście otwartych pięć nowych stacji metra. Od następnego dnia będzie można dojechać metrem U1 aż do Oberlaa.
Nowy odcinek metra, przedłużenie linii U1 z Reumannplatz w kierunku południowym, będzie miał długość 4,6 km. Połączy pięć nowych stacji metra. Tym samym linia U1 będzie najdłuższą linią metra w Wiedniu o długości ponad 19 km. Jej rozbudowę rozpoczęto w 2012 r. Zgodnie z harmonogramem po ponad pięciu latach budowy czas na oficjalne otwarcie.
U-Bahn in Station.

“Bardzo się cieszę, że zarówno harmonogram prac jak i plan finansowy zostały idealnie dotrzymane i punktualnie możemy oddać wiedeńczykom do użytku wydłużoną linię metra U1 – mówi Ulli Sima, członkini zarządu miasta odpowiedzialna za transport publiczny. – Poza tym poprzez rozbudowę metra wpływamy na ochronę środowiska, a stałe udoskonalanie sieci komunikacji miejskiej zapewnia wysoką jakość życia w Wiedniu”.
Wydłużona linia metra U1 szczególnie ułatwi komunikację w bardzo zaludnionej dzielnicy Wiednia – Favoriten. Według szacunków aż 50.000 osób zamieszkuje w bliskiej okolicy nowo wybudowanych stacji metra i korzystać będzie z tego rozwiązania komunikacyjnego. Czas przejazdu ze stacji końcowej Oberlaa do ścisłego centrum miasta, na Plac Św. Szczepana, skróci się z 30 do 15 minut. Otwarcie nowego połączenia istotnie wpłynie na zmiany w komunikacji publicznej w tej części naddunajskiej metropolii. Zmienione zostaną częstotliwość i przebieg niektórych linii autobusowych i tramwajowych.
W rozbudowę U1 zainwestowano 600 mln EUR. Od początku sierpnia 2017 r. trwają jazdy testowe jak również szkolenie personelu, który będzie obsługiwał wydłużoną linię.
Na uroczyste otwarcie 2 września 2017 r. przygotowano zróżnicowany program muzyczny, kulinarny, informacyjny i rozrywkowy. W godzinach 09:00 – 21:00 korzystać można z bezpłatnego biletu na wszystkie środki komunikacji w obrębie miasta. Pierwszy pociąg metra wyruszy ze stacji Reumannplatz w kierunku Oberlaa o godz. 10:30. Regularne kursy ruszają dnia następnego.

 
Źródło informacji: Eurocomm-PR, CP PAP
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: