OTWARCIE SEZONU NARCIARSKIEGO, JASNA CHOPOK

W weekend tj. 5- 6 listopada,  rozpoczynamy sezon od Winter Music Opening – Hollywood Edition.

Choć kalendarzowa zima zacznie się za niecały miesiąc, ośrodki narciarskie w Tatrzańskiej Łomnicy, Jasnej pod Chopokiem, Spindleruv Mlyn oraz Szczyrkowski Ośrodek Narciarski intensywnie przygotowują się na przyjęcie amatorów zimowego szaleństwa.

Jako pierwszy zacznie działać największy, liczący 49 km tras, ośrodek Jasna (www.jasna.sk) w Niskich Tatrach. Na początku otwarte będą trasy: na północnej części Chopoka nr: 2a – 1015m nr.2b – 800m nr.13 – 990m nr.14 – 950m nr.5 – 3050m nr.11 (od Vyhliadky) – ok. 1800m nr.43 (travers) – 80m a na południowej stronie będą to trasy: nr.31 – 1230m nr.36 – 520m. W sumie będzie to ponad osiem i pół kilometra na północy i prawie dwa na południu razem będzie można zjeżdżać na 10435m tras po obu stronach góry. „ Śnieg spadł u nas już w październiku. A od 14 listopada kilkadziesiąt lanc śnieżnych zaczęło produkcję białego puchu po północnej stronie Chopok. W ubiegły weekend uruchomiliśmy cały system śnieżny liczący 450 różnych urządzeń takich jak armatki, lance, czy krystalizatory. Jest on zasilany ze zbiornika o wielkości 180 tys m³ wypełnionego deszczówką – przy takiej pogodzie możemy śmiało powiedzieć, że Muzyczne Otwarcie Sezonu w weekend 5-6 grudnia 2015 r. odbędzie się mimo jeszcze jesiennych warunków na nartach czy snowboardzie” – powiedziała nam Sylwia Artzova, która zarządza ośrodkiem TMR a.s. w Niskich Tatrach.

Zobacz przygotowania ośrodka do zimy:

Sezon w Jasnej otworzy Hollywood Edition Party czyli impreza w stylu gwiazd filmowych, w trakcie której nie zabraknie wręczania Oskarów. Na gości czeka błysk fleszy, czerwony dywan i zabawa z celebrytami w atmosferze „ Złotego Wieku Hollywood”. Na Oskarowej gali zagrają znani DJ-e: Dara Rollins, Simona Krainová, Teresa Fajksová, lustro Rodziny, DJ Tania Amazon (UK), DJ Liv rycerz (UK), DJ EKG (SVK), RDS Company oraz Fashion Avenue. Hollywood Edition Party odbędzie się w Music Club HAPPY END, w sobotę 5 grudnia.

Zobacz zaproszenie na imprezę: 

Zanim narciarze zamienią się w filmowe postacie, TMR zaprasza tego samego dnia na wyścig BMW xDrive RUN, który odbędzie się w mieszanych kategoriach dla mężczyzn i kobiet. Zwycięzca konkursu będzie mógł przez 100 dni sezonu narciarskiego korzystać z samochodu BMW. Ponadto, najbardziej zapaleni narciarze mogą trenować swoje pierwsze skręty jeszcze przed oficjalnym otwarciem stoków czyli w najbliższy piątek, 4 grudnia – tego dnia otwarta zostanie trasa Biela Put’ na północnej stronie Chopoka a na bardziej zaawansowanych czekać będzie w tym czasie nartostrada Słoneczna na południowym stoku góry.

02.12.2015

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: