PK: zarzuty dla członków grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi i czerpaniem korzyści z nierządu (komunikat)

PK informuje:

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi oraz czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu. Postępowanie to prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu.
 

Zatrzymano osiem osób

 
W toku śledztwa ustalono, że w Wałbrzychu i okolicach od 2011 roku działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się handlem ludźmi i czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu. Grupą kierował 47-letni mężczyzna z Wałbrzycha, który werbował kobiety do pracy w agencjach towarzyskich, często wykorzystując ich trudną sytuację finansową i rodzinną. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 8 osób, w tym kierującego grupa przestępczą Grzegorza W. Przeszukano miejsca zamieszkania i pobytu zatrzymanych. W czasie przeszukań zabezpieczono między innymi ponad 100 gramów ziela konopi innych niż włókniste oraz broń palną w postaci pistoletu.

 

Podejrzani zostali aresztowani

 
Po doprowadzeniu zatrzymanych do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator ogłosił im zarzuty. Grzegorzowi W. ogłoszono zarzuty kierowania zorganizowaną grupa przestępcza, handlu ludźmi, czerpania korzyści z nierządu oraz posiadania narkotyków. Pozostałym 7 podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi, czerpania korzyści z nierządu. Po wykonanych czynnościach prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o zastosowanie wobec 7 podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora. Wobec ósmej osoby podejrzanej prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Tytułem tymczasowego zajęcia mienia zabezpieczono 6 samochodów oraz inne mienie ruchome i pieniądze w gotówce o łącznej wartości około 160 tysięcy złotych. Podejrzanym grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

UWAGA: komunikat publikowany jest  bez jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

 
Źródło informacji: PK,
Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: