Polsko-kubańska współpraca kulturalna

Polska jest zainteresowana współpracą z władzami Kuby i ich instytucjami w zakresie renowacji i rewitalizacji zabytków – powiedział minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z głównym konserwatorem zabytków Hawany, Eusebio Lealem.

W ostatnim dniu wizyty na Kubie minister Waszczykowski omówił z Głównym Konserwatorem Zabytków Miasta Hawany Eusebio Lealem możliwości rozwinięcia współpracy kulturalnej i promocji kultury polskiej w kubańskiej stolicy, jak również reaktywacji współpracy z Polską w dziedzinie restauracji zabytków oraz wykorzystania doświadczeń polskiej szkoły konserwacji i technik laserowych w odbudowie Hawany.

Minister Waszczykowski spotkał się także z arcybiskupem Hawany Juanem de la Caridad Garcia Rodriguezem i odwiedził Salezjańskie Centrum Komunikacji Społecznej zajmujące się działalnością społeczną i oświatową na rzecz kubańskiej młodzieży, z którym współpracuje polska ambasada w Hawanie.

Była to pierwsza wizyta szefa polskiej dyplomacji na Kubie od ponad 30 lat. Obok spotkań na szczeblu politycznym, minister Waszczykowski podczas pobytu w Hawanie spotkał się ze słuchaczami Kubańskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, gdzie wygłosił wykład poświęcony priorytetom polskiej polityki zagranicznej wobec Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Szef polskiej dyplomacji złożył także wieniec pod pomnikiem Jose Martiego oraz wiązankę kwiatów na grobie Karola Roloffa-Miałowskiego – Polaka i bohatera narodowego Kuby w walce o jej niepodległość.

Źródło informacji: MSZ, PAP

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: