Polak znów potrafi! Polski Startup Karma Clutch wśród najlepszych w Dolinie Krzemowej

Polak znów potrafi! Polski rewelacyjny pomysł na globalne biuro rzeczy znalezionych – KARMA CLUTCH w dziesiątce najbardziej innowacyjnych startupów w USA obok takich potęg jak UBER, NOMADIC czy DeepMap.
Karma Clutch
 
Grzegorz A. Misiąg może zostać Innovatorem roku 2017 – najbardziej innowacyjnego startupu w Dolnie Krzemowej.

Przez ponad rok udoskonalał wraz z programistami narzędzie, które pomoże milionom ludzi na całym świecie znajdować zgubione rzeczy. Aplikacja powstała dzięki wspólnej pracy polsko-amerykańskiego zespołu, który wcześniej stworzył m.in skuteczną aplikację do wyłapywania w sieci pedofilii. Startup jest częścią ponadnarodowego, gospodarczego programu dla polskich innowacji – Polska 3.0, w ramach którego rozwijane są ważne dla społeczeństwa, innowacyjne projekty.
W kolejce do współpracy z KARMA CLUTCH stoją już światowe marki producentów rowerów, okularów, telefonów a nawet zgłaszają się organizacje związane z domowymi pupilami.
Hasło Karmy: “If it’s important for you it’s important for us” idealnie odzwierciedla ideę rewolucji w naklejce – posiadając Karmę Clutch możesz nią opatrzyć każdą cenną dla Ciebie rzecz, a ten kto ją znajdzie i zwróci, otrzyma za nią nagrodę. System przewiduje zarówno spotkania z tym, kto odnalazł zgubę jak również pełną anonimowość, gdy właściciel sobie tego życzy.

Twórca Karma Clutch ma pasję lotniczą

Każdy zna uczucie zimnego potu na skroni, gdy w podróży lub pośpiechu codziennego życia uświadamia sobie, że po drodze zgubił coś dla niego cennego. Tylko gdzie zacząć szukać?
Już wkrótce miliony dokumentów, notesy i pamiętniki, torby, klucze, telefony czy pupile będą mogły po chwili wrócić do właściciela.
30 000 000 na tak dla Karmy Clutch – tyle właśnie wyświetleń zyskał film demonstracyjny Karmy w USA.
Znany brytyjski przedsiębiorca i miliarder Richard Branson, powiedział że wierzy w ten projekt, bo wierzy, że dobra karma wraca i już za sam pomysł Polak powinien dostać nagrodę.

 
Źródło informacji: Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw,PAP

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: