Polska w sercu Indii. Zaproszenie na Family Yoga Festival

Największy w Europie Family Yoga Festival odbędzie się 21-25 czerwca w Sulisławiu (woj. opolskie). Patronat honorowy nad imprezą objęła Ambasada Republiki Indii w Polsce i państwowe szkoły wyższe: Politechnika Opolska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają moc bezpłatnych atrakcji.

Na festiwal zapraszani są dorośli, młodzież, adepci i eksperci jogi, a także grupy zorganizowane. Na gości czeka nie tylko pełna infrastruktura hotelowa, ale i pole namiotowe. Dla rodzin przewidziano szczególne atrakcje: jogę dla dzieci, ogrody zabaw i bezpłatne całodzienne przedszkola.

Centralną częścią imprezy będzie IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy z udziałem uznanych lekarzy i uczonych z całego świata. Współorganizatorem wydarzenia jest AYUSH – indyjskie ministerstwo jogi i ajurwedy. Wydarzenie zainauguruje ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej, specjalista w dziedzinie nauk teologicznych. Głównym tematem będą problemy interdyscyplinarne zastosowania jogi i ajurwedy w medycynie, prewencji zdrowotnej oraz pokonywaniu stresu.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest Chandra Mohan Bhandari – były ambasador Indii w Polsce i na Litwie. W dyplomacji służył od 1974 roku, działając w Tajlandii, Norwegii, Nigerii i Australii. Był ambasadorem w Kambodży i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz konsulem generalnym w Toronto. W 2016 roku został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli Jogi na rok 2016 przez rządową Radę Stosunków Kulturalnych Indii.

W tym roku honorowymi gośćmi wydarzenia będą Shripad Naik, minister jogi i ajurwedy rządu Republiki Indii, Amarendra Khatua, dyrektor generalny Indyjskiej Rady ds. Stosunków Kulturalnych, a także Tomasz Łukaszuk, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Indiach. Wizyty te są efektem zainicjowanych przez Pałac Sulisław i jego fundację Centrum Współpracy Polska-Indie rozmów na temat współpracy kulturalno-gospodarczej pomiędzy województwem opolskim a stanem Uttarakhand, kolebką jogi.

Wszystkie atrakcje towarzyszące IV Międzynarodowej Naukowej Konferencji Jogi i Ajurwedy oraz Polskiej Konwencji Jogi są bezpłatne. Więcej o festiwalu i prospołecznej działalności Sulisławia na stronie http://instytut.palacsulislaw.pl.

Źródło informacji: Centrum Współpracy Polska-Indie

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: