Porażenie mózgowe. Czy wiemy jak sobie z nim radzić?

“Wasze dziecko nigdy, w żaden sposób nie będzie samodzielne. Już zawsze będzie potrzebowało ciągłej pomocy”. Takie słowa potrafią zburzyć cały świat, a serce rozbić na tysiące maleńkich kawałków. Taka diagnoza, jest jak wyrok, od którego wydawać by się mogło, nie ma ucieczki. Metoda dr Kozyavkina, wychodzi temu naprzeciw.  Dzięki niej, pacjenci nie tylko odzyskują wiarę w to, że kiedyś o własnych siłach staną na nogach, czy też zwyczajnie podrapią się po nosie. Otrzymują realną i rzeczową pomoc, której nikt inny, nigdzie im nie dał.

Metoda Kozyavkina to bardzo skuteczny system rehabilitacyjny dla pacjentów, którzy cierpią z powodu mózgowego porażenia dziecięcego, osteochondrozy, powikłań po urazach oraz ograniczonego porażenia układu nerwowego.

Została opracowana ponad 20 lat temu na Ukrainie. Od tej pory kurs rehabilitacji odbyło ponad 40 tysięcy pacjentów z 63 krajów, w tym około 50 rodzin z USA. W roku 1993 roku Metoda Kozyavkina, ukraińskiego bohatera, została oficjalnie uznana.

Metoda Kozyavkina, stosowana jest w kilku miejscach na świecie, w:

  • Międzynarodowej Klinice Leczenia Regeneracyjnego w Truskawcu, Ukraina

  • Centrum Rehabilitacji „Elita” we Lwowie,  Ukraina

  • Przedstawicielstwie Kliniki w Holandii

Kuba spędził dwa tygodnie w Międzynarodowej Klinice  Leczenia Rehabilitacyjnego dr  Volodymyra Kozyavkina. Zanim tam trafił, lekarze nie dawali mu nadziei na samodzielne życie

Walczę o marzenia, mówi Jakub Pobłocki. Kuba urodził się jako 2 bliźniak w 31 tyg. ciąży. W wyniku trudnego porodu choruje na spastyczne czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Taka diagnoza, to jak wyrok.  Na zawsze będzie zdany na czyjąś łaskę. Nie może mówić, sam jeść. O chodzeniu, nie ma co nawet marzyć. Powtarzali lekarze. Dzięki codziennej, kilkugodzinnej ciężkiej pracy, świetnie się rozwija intelektualnie. Ma marzenia i walczy. Głęboko wierzy w to, że kiedyś będzie kucharzem. Wielokrotnie słyszał, że nie ma szans, że to się nie uda.

 

Na początku września, na dwa tygodnie trafił to Kliniki dr Kozyavkina w Truskawcu. Dużo ćwiczył. Lekarze wykręcali go na różne strony. Początkowo nawet się tego bał. Jak się okazało, po terapii czuł ulgę i śmiał się, że juro znów wrócić. Wracał. Po trzech dniach pobytu w klinice, zmiana u Kuby była widoczna. Zaczął wyraźniej mówić nowe słowa. Ręce się rozluźniły i powoli zaczynały robić to, czego chciał Kuba. Leżąc na brzuchu nauczył się podnosić na podpartych rękach. Zaczął kontrolować też ruchy głowy. Rósł w siłę. Po raz pierwszy samodzielnie usiadł. Siedział przez 12 sekund. Dla niego to wielki wyczyn, to więcej niż zdobyć Monte Ewerest.

Poznaliśmy tu rodziców z rożnych stron świata,dzieci które właśnie tu, dzięki terapii dr Kozyavkina zaczęły samodzielnie chodzić, siedzieć, mówić, samodzielnie jeść. To cudowna wiadomość dla mnie jako matki. Bo dla rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i samodzielność jego dziecka – mówi mama Kuby

Klinika, którą odwiedził Kuba, wyposażona jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Oferuje szeroki zakres badań neurofizjologicznych, testów oddechowych i sercowo -naczyniowych, wnikliwa analiza funkcji motorycznych, analiza chodzenia, funkcje rąk i wiele innych. Wyposażona jest w sprzęty do rozwoju siły mięśni, koordynacji, poprawy chodzenia, wzmacniania całego ciała.

Dużą rolę w procesie leczenia odgrywa samo miejsce w którym przebywa chory. Dlatego zwraca się tu uwagę na estetyczny wygląd, który jest integralną częścią procesu leczniczego. Budynek urządzony jest w stylu secesyjnym z wykorzystaniem symbolicznej ornamentyki. Kwieciste wzory, w tym podświetlane przebiśniegi wykonane z kolorowego szkła mają tu konkretne znaczenie. Symbolizują wiosenne przebudzenie przyrody i wpływają znacząco na proces leczenia pacjentów. Stymulują i motywują do dalszej walki o marzenia.

Kuba głęboko wierzy, że jego marzenia się spełnią.   Jednak, jak mówi jego mama, jeden pobyt w klinice, to zawsze za mało. (DK)

Więcej o klinice i metodzie: http://www.reha.lviv.ua/

______________________________________________________________________

Kubę, bohatera tego materiału, jak też jego walkę o samodzielność można śledzić

na stronie: https://www.facebook.com/radosckubusia/

Można mu też pomóc wpłacając dowolną darowiznę :
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A
w tytule wpłaty należy wpisać 319/P JAKUB POBŁOCKI

lub poprzez oddanie 1% z podatku 😉
Nr KRS 0000 18 64 34
cel szczegółowy 319/P JAKUB POBŁOCKI

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: