164 osoby zginęły w powodzi w Indiach – tysiące uwięzionych wśród osuwisk

Powódź w Indiach – z powodu deszczów monsunowych w stanie Kerala w południowo-zachodniej części Indii, życie straciły już 164 osoby. Poprzedni bilans mówił o 106 osobach. Dzisiaj rząd stanu Kerala poinformował, że w ciągu ostatnich 36 godzin zginęło kolejnych 100 osób.

W dramatycznych materiałach wychodzących z regionu woda płynie ulicami Kozhikode w Kerali, odcinając drogi i zatapiając wioski. Indyjski Departament Metrologiczny przewiduje ciężkie do bardzo ulewnych deszczy w stanie do soboty i wydał “czerwony alert” dla 12 z 14 dystryktów.

Wielu mieszkańców czeka na ewakuację, część z nich przesiaduje na dachach domów, które w każdej chwili mogą się zawalić.  Już w tej chwili 150 tys. osób straciło dach nad głową.  Do tej pory zorganizowano 1200 tymczasowych obozów. 

 

Jak podaje BBC News tegoroczne ulewy są “najgorszymi od prawie 100 lat”. Zakłócają komunikację lotniczą, kolejową i drogową. Z powodu zalanych pasów startowych zamknięto międzynarodowe lotnisko w Koczin.  Zamknięte będzie co najmniej do 26 sierpnia.

Aktualizacja o 14.50:

Zła pogoda przewidywana jest w ten weekend.

Departament Meteorologiczny  w Indiach ostrzegł, że deszcze monsunowe  nie ustąpią przez weekend.

W tej chwili powodzie graniczą z najgorszymi w historii regionu.

Kerala floods live updates: The advance of the south-west monsoon (Foto: India Meteorological Department )

/SAT/ /KS/ /E/

 

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: