Prawie połowa świata żyje za mniej niż 5,50 $ dzienie – informuje Bank Światowy

Pomimo spadku skrajnego ubóstwa, szersze badania pokazują, że miliardy wciąż walczą o zaspokojenie podstawowych potrzeb

Postępy gospodarcze na całym świecie sprawiają, że choć mniej ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, prawie połowa światowej populacji – 3,4 miliarda ludzi – wciąż zmaga się z zaspokojeniem podstawowych potrzeb – informuje Bank Światowy.

Życie za mniej niż 3,20 USD dziennie odzwierciedla linię ubóstwa w krajach o niższym średnim dochodzie, podczas gdy 5,50 USD dziennie odzwierciedla standardy w krajach o średnio-wysokich dochodach, informuje Bank Światowy w swoim dwuletnim raporcie na temat ubóstwa i wspólnego dobrobytu “Piecing Together the Poverty Puzzle.”

Bank Światowy nadal dąży do osiągnięcia celu, jakim jest położenie kresu skrajnemu ubóstwu, określonemu jako życie poniżej 1,90 USD dziennie, do 2030 r. Udział ludności świata żyjącej w skrajnym ubóstwie spadł w 2015 r. do 10 procent, ale tempo redukcji skrajnego ubóstwa zwolniło, ostrzegł bank 19 września.

Biorąc pod uwagę wzrost gospodarczy, znacznie większy odsetek ubogich na świecie żyje obecnie w zamożniejszych krajach. Dodatkowe poziomy ubóstwa i szersza wiedza na temat ubóstwa mają kluczowe znaczenie dla pełnej walki z tym zjawiskiem – czytamy w raporcie.

DKK

fot. pixaby

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: