Premier Beata Szydło wraz z NEWAG S.A. wspiera najzdolniejszych – kolejne stypendia ufundowane

Podczas trwającego XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, w obecności pani premier Beaty Szydło – uhonorowanej tytułem “Człowieka Roku”, za wyjątkową postawę i dokonania, które wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowo-Wschodniej – prezes firmy NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek podpisał umowę z przedstawicielem Fundacji Sądeckiej, dotyczącą ufundowania stypendium dla najzdolniejszej młodzieży z subregionu sądeckiego.
Ufundowane stypendium im. Braci Potoczków w swoim statucie ma za zadanie wspieracie nauki zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Jego celem jest również promowanie młodych talentów, uczniów twórczych, pragnących robić więcej i wiedzieć więcej dla własnego rozwoju i doskonalenia się. Inicjatorem powstania Funduszu w 1992 roku był ówczesny poseł Zygmunt Berdychowski. Za jego patronów celowo wybrano braci Jana i Stanisława Potoczków z Rdziostowa, którzy zmienili sądecką wieś na przełomie XIX i XX wieku.
 
To nie jedyne stypendium, które firma NEWAG zapewnia zdolnej młodzieży. Początkiem tego roku NEWAG ufundowała stypendium „Prodesse in posterum” dla studentów Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wspomniany program stypendialny ma za zadnie wspierać najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność: Inżynieria Produkcji Środków Transportu Masowego.
 
Źródło informacji: NEWAG S.A, PAP
 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: