Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zagroził, że zamknie wyspę Boracay

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zagroził, że zamknie wyspę Boracay, jeśli problemy środowiskowe miejsca docelowego nie zostaną rozwiązane w ciągu sześciu miesięcy.

– Zamknę Boracay, to jest szambo – powiedział Duterte. Zauważył, że problem kanalizacji w destynacji turystycznej sieje spustoszenie w ekosystemie wyspy.

“Wchodzisz do wody, śmierdzisz … Z powodu wszystkiego, co wychodzi z Boracay … niszczy środowisko … i wywołuje katastrofę” – powiedział.

Prezydent przepowiedział, że ostatecznie Boracay – to jededno z najlepszych na świecie miejsc na świecie – przestanie przyciągać turystów.

Udzielił sekretarzowi ochrony środowiska Royowi Cimatu sześć miesięcy na rozwiązanie problemów w szczególności na niezgodność przedsiębiorstw z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

Wyspa przyciągągneła  prawie 1,7 miliona turystów od stycznia do października 2017 r., O 14% więcej niż rok wcześniej.

Niewyjaśniony rozwój i brak odpowiednich urządzeń do przetwarzania ścieków i odpadów zostały obwinione o nieszczęścia środowiska Boracay.

Nawet gdy rząd Filipin próbuje znaleźć rozwiązanie problemu Boracay, inwestuje więcej deweloperów.

Double Dragon Properties Corp. planuje wybudowanie największego hotelu na wyspie Boracay – 1,001-pokojowego hotelu 101 Resort-Boracay, przy plaży w Boracay Newcoast.

Boracay Newcoast to 150-hektarowe osiedle turystyczne, które ma stać się nową częścią Boracay z własnymi komercyjnymi, handlowymi i butikowymi dzielnicami hotelowymi, mieszkaniami mieszkaniowymi, osiedlami, hotelami i kurortami oraz polem golfowym.

/KS/TWA/

fot. pittboram

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: