PWPW i Politechnika Świętokrzyska rozwiają współprace. Konferencje, seminaria, warsztaty, staże i praktyki zawodowe

Współpraca pomiędzy Politechniką Świętokrzyską a PWPW w szczególności dotyczy opracowania i implementacji nowych zabezpieczeń dokumentów poliwęglanowych uzyskiwanych z zastosowaniem technologii laserowej. Osiągnięcie wielu innowacyjnych efektów z wykorzystaniem różnych typów laserów, może stanowić wysokiej klasy zabezpieczenia bardzo trudne do sfałszowania.
Zawarta umowa umożliwi wspólne prowadzenie prac rozwojowych, kooperację w zakresie nowych zabezpieczeń z zastosowaniem technologii laserowej i ubieganie się o dofinansowanie projektów. Porozumienie jest także podstawą wspólnego organizowania konferencji eksperckich, seminariów i warsztatów, a także np. staży i praktyk zawodowych. PWPW jest jedynym polskim producentem dokumentów identyfikacyjnych i druków zabezpieczonych, zapewniających nowoczesne rozwiązania dla potrzeb kraju. Politechnika Świętokrzyska oprócz typowych dla uczelni zajęć dydaktycznych, współpracuje z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi, środowiskiem gospodarczym i samorządowym w zakresie rozwiązywania współczesnych wyzwań i problemów oraz stymulowania rozwoju społecznego i gospodarczego.
 
Kwestia nauki i prac badawczo-rozwojowych jest kluczowa dla budowy nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki. PWPW stawia na nowoczesne i polskie rozwiązania, dzięki którym będzie silniejsza. Wytwórnia posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe i współpracuje już m.in. z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, czy Wojskową Akademią Techniczną.
 
KONTAKT:
Zespół prasowy PWPW S.A.
tel. 22 235 25 15
e-mail: pr@pwpw.pl
 
Źródło informacji: PWPW

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: