Rowerem po zdrowie czyli MLM TOUR IN POLAND #1

Redaktor naczelny Network Magazynu ewidentnie ma syndrom niespokojnych stóp, ale ta wyprawa dla niego nie będzie łatwa. To 1200 km na rowerze, a ze sportem miał wcześniej tyle wspólnego co zima z sandałami. Co on jeszcze wymyśli? Jak nie ratowanie koni, to teraz wycieczka rowerowa przez całą Polskę…

Już 12 sierpnia 2019 roku redaktor Maciej Maciejewski startuje w samotną wyprawę rowerową z Sosnowca na Hel. I z powrotem. Maciejewski jest redaktorem naczelnym jedynego w Polsce niezależnego pisma biznesowego o systemie sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy (MLM). Gazetę robi dokładnie od 15 lat. Zbudował poważane i opiniotwórcze w branży medium, znane już na całym świecie, ale w ferworze pracy połączonym z obżarstwem oraz totalnym, mocno leniwym podejściem do wszelkiej formy ruchu i jakiegokolwiek sportu, doprowadził się do nieciekawego stanu. Pod koniec 2017 roku ważył już 120 kg i groziło mu niechybne zejście. Jakoś funkcjonował dopóki nie zmarli mu nagle rodzice. Wtedy on też się rozłożył, a wyniki badań okazały się bardzo nieciekawe. Cukrzyca, duże nadciśnienie, bardzo słabe już serce i praktycznie zerowa kondycja oraz mocna depresja wywołana utratą bliskich nie dawały dobrych rokowań. Nie był w stanie przejść 200 metrów bez dłuższego odpoczynku.

Jednak strach pobudził u niego nagły przypływ adrenaliny okraszonej endorfinami, ruszył tłuste dupsko zza komputera i zaczął nad sobą pracować. Wymyślił sobie prywatną akcję odchudzająco-naprawczą, którą nazwał MOVE YOUR ASS i po półtora roku ciężkiej pracy stał się zupełnie innym człowiekiem. Teraz motywuje innych i daje wskazówki ludziom z podobnymi kłopotami. A trzeba zauważyć, że w naszym kraju kwestia otyłości staje się coraz poważniejszym problemem, na który cierpi już ok. 60% Polaków. Teraz Maciejewski waży 86 kg. Chodzi po górach, jeździ konno, na rowerze, biega, regularnie ćwiczy na siłowni. I walczy dalej, bo chce ważyć 80 kg. Bo chce żyć. Chce być sprawny, zdrowy, silny… Kilka dni temu założył blog www.moveyourass.pl gdzie krok po kroku opisuje jak to zrobił, dając jednocześnie konkretne wskazówki wszystkim osobom zainteresowanym tym, aby zmienić swój tryb życia.

Teraz wymyślił sobie nową akcję, którą nazwał MLM TOUR IN POLAND #1. Chce przejechać na rowerze 1200 km. O swoim pomyśle napisał na Facebooku i ktoś zwrócił uwagę, że ma stary rower, na którym raczej nie dojedzie do Częstochowy. Zaczęli się zgłaszać sponsorzy i już nie miał wyjścia. Z pomysłu zrobiła się poważna sprawa. Kilka dni temu redaktor odebrał uroczyście w Tychach piękny rower szosowy ufundowany przez dwie polskie, network marketingowe firmy – Raypath i Livioon.

Skąd pomysł na akcję MLM TOUR IN POLAND? Wyjaśnił nam sam pomysłodawca akcji: – Muszę mieć dużo ruchu. Półtora roku temu zacząłem bardzo trudny proces naprawczy swojego organizmu – ciała i ducha. Przez 15 lat budowania Network Magazynu doprowadziłem się do stanu, w którym ważyłem 120 kg i miałem wydolność chorego staruszka. Kiedy zrobiłem podstawowe badania okazało się, że nie jest ze mną wesoło. Wtedy się przestraszyłem. Mam jeszcze tyle fajnych rzeczy do zrobienia. Wziąłem się ostro do roboty. Wymyśliłem sobie konkretny, prywatny plan naprawczy o nazwie MOVE YOUR ASS i w półtora roku schudłem 34 kg, mocno poprawiłem swój wiek metaboliczny oraz wydolność. Teraz zaczynam całkiem nowe życie. Ale to nie koniec. Nie mogę już powrócić do starego trybu egzystencji, bo szybko straciłbym to, co dzięki ciężkiej pracy osiągnąłem. Już cały czas muszę trzymać specjalną dietę, dbać o siebie i uprawiać sport. Nie mogę już tak jak to było w poprzednim wcieleniu tylko siedzieć i jeść co popadnie. Z drugiej strony siłownia to fajna sprawa, spodobała mi się, ale nie po to walczyłem z ruszeniem tyłka od komputera, aby w tak piękną pogodę znów zamykać się w czterech ścianach budynku. Teraz trzeba maksymalnie wykorzystać sprzyjające okoliczności przyrody i jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Dlatego ruszam w trasę rowerową po naszym pięknym kraju – powiedział Maciejewski.

To nie wszystko. Redaktor zawsze, w każdym swoim projekcie musi upiec kilka pieczeni na jednym ruszcie. Dlatego podróż MLM TOUR IN POLAND #1 wykorzysta również do spraw zawodowych. W miastach, przez które będzie przejeżdżał, na bieżąco dla Czytelników Network Magazynu zrobi ciekawe wywiady o biznesie MLM z ludźmi, którzy w ten sposób zarabiają na życie i pomagają innym ludziom spełniać marzenia. Zgłosić może się każdy kto czuje się na siłach, ma do opowiedzenia ciekawą historię, może pokazać swoje osiągnięcia i swój biznes, chce znaleźć się w krzyżowym ogniu pytań redaktora przed kamerą. Dokładna trasa wyprawy znajduje się już na nowym blogu redaktora. Ciekawe, ile czasu zajmie mu przejechanie trasy? I ile będzie ważył po powrocie?

Więcej informacji o projekcie naprawczym red. Maciejewskiego i samej akcji MLM TOUR IN POLAND #1 znajduje się na stronie www.moveyourass.pl. Partnerami i sponsorami przedsięwzięcia są firmy Livioon Polska, Raypath International, Dedra Innovations, Forever Living Products, ForLive Business Academy Żaneta Ściwiarska.

Nasz magazyn Woman in the World – kobietawswiecie.pl został patronem medialnym projektu.

(Foto: Marek Jarkulisz)

You May Also Like

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: