Rumunia krajem partnerskim TT Warsaw 2016

Jeśli szukasz podczas wakacji osobistych i niezapomnianych wrażeń oraz miejsc, które Cię zainspirują, możemy się założyć, że zakochasz się w Rumunii, miejscu idealnym dla miłośników nieprzetartych szlaków i autentycznej kultury.

 

Wędruj z nami po górskich szlakach Karpat i ciesz się z parków przyrodniczych, które wzbudzą w Tobie pragnienie przygody i ruchu. Delta Dunaju jest wspaniała, klasztory Mołdawii i Bukowiny cieszą oczy i uspokajają duszę, Maramosz przytłoczy Cię wspaniałością miejsca, tradycji i ludzi, jaskinie i wąwozy Banatu i Oltenii wywołają fale adrenaliny, a warowne miasta i kościoły Siedmiogrodu poruszą Twoją  wyobraźnię, wywołując przyjemny dreszczyk emocji.  Zatrzymaj się, by zwrócić uwagę na tradycje i targi sztuki ludowej, zasoby uzdrowiskowe, kulturowe dziedzictwo wielkich miast i obszarów zabytkowych.

 

Rumunia jest jedynym w swoim rodzaju krajem w Europie, którego terytorium jest otoczone przez Karpaty, gdzie występują zupełnie dzikie tereny i świeże piękno delty Dunaju, a także rozległe równiny usiane małymi skarbami przyrody i kultury. Ludzie wzbogacają ten naturalny skarb swoimi tradycjami, które wciąż pozostają żywe. Atrakcje kulturalne, z których wiele jest wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, są świadectwem wyjątkowej historii czerpiącej z tysiącletniego dziedzictwa o korzeniach łacińskich. Opowieści i legendy pochodzące z tych miejsc na pewno Cię zafascynują, a głęboka duchowość Rumunów wywrze na Tobie duże wrażenie.

ty

 

Zobacz więcej ..

www.facebook.com/rumunia1

https://www.facebook.com/romaniatravel.ro

www.romania.travel

Regionami Partnerskimi na stoisku Rumunii są Okręg Gorj oraz Miasto Negrești-Oaș.

Na stoisku podczas Targów będzie również okazja aby bliżej poznać:

  • Bukareszt
  • Transylwania
  • Delta Dunaju i Morze Czarne
  • Maramures 

Źródło informacji: TT Warsaw, Romania Travel

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: