Ruszył serwis Prawo.pl

Wolters Kluwer uruchomił otwarty serwis informacyjny Prawo.pl, który jest połączony z systemem LEX – największą prawną bazą wiedzy w Polsce.

Serwis Prawo.pl zawiera codzienne informacje z zakresu prawa, podatków, ale także tematyki kadrowej, samorządowej, zdrowotnej czy oświatowej. Znajdą się w nim zarówno tzw. newsy prawne, jak i opinie, komentarze, wywiady, aktualne orzeczenia i interpretacje, ale także odpowiedzi na pytania czy bazy instytucji. Oferuje też specjalne newslettery.
 

„Chcemy zapewnić naszym odbiorcom komplet informacji prawnych – mamy silnego LEXa, książki i czasopisma prawnicze oraz oprogramowanie dla profesjonalistów. Uznaliśmy, że doskonałym uzupełnieniem naszej oferty będzie wzmocnienie tzw. newsów. Dotychczas były one rozproszone w kilkunastu mniejszych serwisach – teraz znajdą się pod jedną, silną domeną Prawo.pl – mówi Włodzimierz Albin” – prezes Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Dodanie do naszej oferty dobrych aktualności prawnych sprawi, że będziemy mieć „Całe prawo w jednym miejscu” – stąd nasze nowe hasło.

Prezes zapewnia, że serwis będzie dostępny dla każdego – firma nie ma zamiaru wprowadzać odpłatności, ani w żaden inny sposób limitować dostęp do artykułów. „Istnienie Prawo.pl nie będzie też zależne od wpływów reklamowych – ma być miejscem dla rzetelnej, kompleksowej i obiektywnej informacji, a także dużym ułatwieniem dla naszych użytkowników” – dodaje prezes Albin. Z Prawa.pl czytelnicy dowiedzą się o wszystkich aktualnych kwestiach prawnych, a jeśli mają LEXa, bezpośrednio z artykułów trafią do przepisów, komentarzy czy przydatnych narzędzi. LEX jest aktualizowany co godzinę, a do bazy dodawanych jest codziennie nawet 1 000 dokumentów.
 
Artykuły z Prawo.pl są też widoczne na głównej stronie serwisu LEX, a część z nich zasili też jego zasoby. „Ogromnie cieszy mnie ten projekt, bo zasięg newsów prawnych jest tu nieporównywalny z jakimkolwiek innym medium, które dostarcza w Polsce takich informacji. LEX to potęga – ma 420 tysięcy użytkowników i to jest świetne spektrum odbiorców dla nowego serwisu” – mówi Ewa Usowicz, dyrektor Działu Serwisów Informacyjnych Wolters Kluwer, wcześniej zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, która stworzyła Prawo.pl wraz z zespołem.
 
Nad serwisem pracuje codziennie kilkanaście osób – to dziennikarze, ale też specjaliści od kreacji internetowej, SEO czy mediów społecznościowych. Podstawowy skład redakcji został skompletowany, ale firma planuje go poszerzać.

„Z perspektywy mojej wieloletniej pracy z dziennikarzami prawnymi – zmienia się tylko nośnik informacji – portal, zamiast „papieru”. Co zresztą zapewnia dużą swobodę, bo tekst można opublikować zewsząd i w każdym czasie. Nie mam wątpliwości, że to dobry kierunek – choćby gdy patrzę na młodych prawników, którzy czytają już tylko w internecie” – dodaje Usowicz.

Serwis otwiera tekst o tym, że prokuratura wzięła się za drakońskie opłaty za odholowywanie samochodów, pobierane przez miasta. W Prawie.pl również ranking najlepszych i najgorszych przepisów podatkowych. Minister środowiska zapowiada wprowadzenie dodatkowych opłat za plastikowe butelki, prof. Ewa Łętowska odpowiada na pytanie, czy można karać za ubieranie pomników w „konstytucyjne” koszulki, a sędzia Sądu Najwyższego Wiesław Kozielewicz wyjaśnia, czy sędziowie – frankowicze mogą orzekać w sprawach frankowych.
 
Prawo.pl jest przede wszystkim dla prawników, przedsiębiorców, urzędników, doradców podatkowych, księgowych czy kadrowych. Przydatne informacje znajdzie w nim jednak każdy, kto musi się zmierzyć np. z prawem rodzinnym, konsumenckim czy drogowym.
 
Serwis Prawo.pl jest responsywny – można go czytać na tabletach i telefonach komórkowych. Będzie też wkrótce dostępny w aplikacji mobilnej. Można go obserwować na Facebooku i Twitterze @PrawoPLserwis
 
Wolters Kluwer to największy dostawca systemów informacji prawnych, narzędzi i oprogramowania dla profesjonalistów oraz wydawca publikacji prawniczych i biznesowych w Polsce. Dostarcza najwyższej jakości informacji – m.in. dla specjalistów z branży prawniczej, podatkowej, HR, biznesu, administracji, wymiaru sprawiedliwości, edukacji, oświaty czy ochrony zdrowia. Spółka oferuje m.in. produkty elektroniczne i bazy wiedzy, serwisy internetowe, książki i czasopisma – z systemem LEX na czele. W Polsce pracuje dla niej 7 000 autorów, w tym najwybitniejsi polscy prawnicy.
 
Wolters Kluwer obsługuje klientów z ponad 180 krajów, ma oddziały w 40 krajach i zatrudnia ponad 19 tysięcy osób na całym świecie. Jej przychód za 2017 r. wyniósł 4,4 miliarda euro.
 

 
Źródło informacji: Wolters Kluwer Polska, PAP
/KS/

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: