Rycerski klimat w grudziądzkim Ibis Styles

Ibis Styles Grudziądz to położony w pobliżu najstarszej części miasta hotel, gdzie można się poczuć jak w nowoczesnym zamku.  Wystarczy zamknąć oczy, żeby usłyszeć huk dział i szczęk oręży.

W połowie kwietnia 2017 roku w Grudziądzu został otwarty nowy obiekt hotelowy nawiązujący swoim wyglądem do długiej, sięgającej średniowiecza historii Grudziądza. Hotel, położony przy ulicy Piłsudskiego 18, dysponuje 87 pokojami, czterema w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 350 metrów kwadratowych i parkingiem.

ibis Styles Grudziądz – miejsce dla współczesnych rycerzy

W nowym hotelu w Grudziądzu, możemy przenieść się do czasów rycerskich pojedynków, wystawnych uczt i ballad. To wszystko dzięki motywowi przewodniemu, który został wybrany własnie dla tego obiektu. Tu już od progu można poczuć wyjątkowy rycerski klimat. Recepcyjna lada została ozdobiona motywami z rycerskich zbroi, a zasłony w lobby przypominają barwne proporce. Rycerze spoglądają na gości z nowoczesnych grafik na ścianach lobby i restauracji, której długie, drewniane stoły nadają klimat zamkowej sali biesiadnej.

Architekci starali się stworzyć miejsce idealne do pracy i odpoczynku. Tak samo jak w domu, tak i tu, goście powinni czuć się wygodnie. Dbałość o detale w nowym hotelu ibis Styles Grudziądz przejawia się nie tylko w designerskim projekcie. Stylowe wnętrza uzupełnia nowoczesne, komfortowe wyposażenie. Szczególną uwagę poświęcono wystrojowi wnętrza, ale także zastosowanym materiałom. Dekoracje utrzymane są w spokojnej, ponadczasowej tonacji kolorystycznej, wzbogaconej granatowymi, błękitnymi lub żółtymi akcentami.

Miejsce dostosowane do potrzeb biznesu, rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami

Hotel dysponuje 87 pokojami. Przygotowując projekt, skupiono się na prostocie rozwiązaniach przyjaznym przebywającym w nim gościom . Znajduje się tu na przykład stolik, który może dać dodatkową powierzchnię do pracy, posłużyć jako stolik kawowy, a przysunięty w kierunku łóżka, można wykorzystać jako miejsce zjedzenia śniadania. W każdym pokoju znajduje się łóżko SweetBed™ by ibis Styles oraz telewizor LCD z kanałami dedykowanymi najmłodszym. Część pokoi jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dla tych, którzy przyjeżdżają do Grudziądza w celach biznesowych, nowy hotel będzie idealnym rozwiązaniem. Na terenie całego obiektu dostępny jest bezpłatny Internet Wi-Fi, zaś bogaty bufet śniadaniowy jest otwarty już od 6.30. W ofercie ibis Styles Grudziądz znajdują się 4 w pełni wyposażone sale konferencyjne o łącznej powierzchni 350m 2 oraz parking, które stwarzają możliwość organizacji udanych spotkań konferencyjnych, integracyjnych czy bankietów.

Grudziądz – miasto z historią

Hotel ibis Styles Grudziądz to idealna lokalizacja zarówno dla gości biznesowych, jaki i podróżujących w celach turystycznych. Prosto z inspirowanych rycerską historią wnętrz, goście mogą się wybrać spacerem na zwiedzanie położonego nad Wisłą Grudziądza. Dzieli go kilkaset metrów od średniowiecznych murów oraz ruin gotyckiego zamku warownego, zaś od Dworca PKP 1,5 km. Najważniejsze zabytki znajdują się na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Potężne mury obronne z monumentalną Bramą Wodną stanowią pamiątkę po średniowiecznym układzie urbanistycznym. Do dziś można podziwiać też ruiny Zamku Krzyżackiego oraz świetnie zachowany zespół spichrzów.

Przechadzając się pomiędzy kamienicami na Rynku Starego Miasta lub wspinając się po zboczach Góry Zamkowej na Wieżę Klimek, goście poczują ducha dawnych czasów – tymi samymi drogami poruszali się konno rycerze. Aura turniejów i pojedynków rycerskich wciąż jest w mieście obecna, gdyż każdego roku organizowane są tu festiwale grup rekonstrukcyjnych.

Grudziądz to miasto kluczowe jednak nie tylko w średniowieczu. Nowoczesna infrastruktura i korzystne położenie miasta sprawiają, że Grudziądz to duży ośrodek gospodarczy i handlowy oraz jedno z najważniejszych miast na Pomorzu.

Ibis Styles

Jako jedna z ekonomicznych marek grupy AccorHotels , obiecuje nowoczesność, komfort i serwis w najlepszej cenie. Marka nieustannie wprowadza innowacje, aby odzwierciedlić jak bardzo docenia nowoczesność , komfort i dostępność. Na przykład stworzyła rewolucyjną koncepcję łóżka Sweet Bed by ibis, nowy design powierzchni publicznych nowoczesną ofertę gastronomiczną – ibis kitchen. Pielęgnuje także ducha profesjonalnej obsługi, który inspiruje każdego z jej pracowników. Ibis jest rozpoznawalny na całym świecie dzięki najwyższej jakości, wiarygodności i odpowiedzialności za środowisko. Utworzona w 1974 roku, dziś ibis jest europejskim liderem wśród hoteli ekonomicznych i zajmuje 4 miejsce w swojej kategorii na całym świecie – posiada ponad 1000 hoteli, 134 000 pokoi w 64 krajach. /KS/

Pełna informacja o hotelach ibis dostępna jest na stronie www.ibis.com

________________________________________________________________________________________________________________

O GRUPIE HOTELOWEJ ORBIS

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca 20 000 pokoi w ponad 115 obiektach,

Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5- gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

O ACCORHOTELS

AccorHotels jest wiodącą na świecie grupą hotelarską i lifestylową, jak również innowatorem w zakresie digitalizacji, oferującym wyjątkowe doświadczenia w ponad 4100 hotelach, kurortach, rezydencjach i ponad 3 000 najwspanialszych prywatnych domach na całym świecie. AccorHotels działa w 95 krajach korzystając ze swojego podwójnego doświadczenia inwestora i operatora hoteli

prowadząc działalność za pośrednictwem HotelServices i HotelInvest. Portfolio hoteli AccorHotels obejmuje uznane międzynarodowe luksusowe marki takie jak Raffles, Sofitel Legend, SO Sofitel, Sofitel, Fairmont, onefinestay, MGallery by Sofitel, Pullman i Swissôtel, popularne marki hoteli kategorii średniej i marki butikowe takie jak 25hours, Novotel, Mercure, Mama Shelter oraz Adagio, jak i cenione marki hoteli ekonomicznych: JO&JOE, ibis, ibis Styles, ibis budget oraz regionalne marki Grand Mercure, The Sebel i hotelF1. AccorHotels oferuje innowacyjne kompleksowe usługi od momentu rozpoczęcia podróży aż do jej zakończenia, czemu służy zwłaszcza niedawne przejęcie firmy John Paul – światowego lidera usług concierge.

Dzięki niezrównanemu wachlarzowi marek i swojej bogatej, blisko pięćdziesięcioletniej historii AccorHotels wraz z globalnym zespołem liczącym ponad 250 000 pracowników realizuje jasno wytyczoną, serdeczną misję: każdy gość bedzie czuł się mile widziany (Feel Welcome). Goście hotelowi mogą przystąpić do jednego z najbardziej satysfakcjonujących programów lojalnościowych na świecie działającego pod nazwą Le Club AccorHotels.

AccorHotels jest również aktywny w społecznościach lokalnych, angażując się w zagadnienia zrównoważonego rozwoju i solidarności w ramach PLANET 21 – kompleksowego programu łączącego pracowników, gości i partnerów dla osiągnięcia zrównoważonego wzrostu. Akcje Accor SA są notowane na giełdzie Euronext w Paryżu (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym w Stanach Zjednoczonych (kod: ACRFY).

Zarezerwuj pokój w hotelu: www.accorhotels.com lub www.ibis.com

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: