Silne więzi Polski z Meksykiem – polskie plakaty o Meksyku, 1949-2010

Z okazji 100 rocznicy niepodległości Polski oraz 90 rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych Polski z Meksykiem, Ambasada Meksyku w Polsce wraz z Muzeum Plakatu w Wilanowie przygotowała 150 stronicową publikacje oraz wystawę „Ścieżki fascynacji: polskie plakaty o Meksyku, 1949-2010″.

— Ze względy na odległość geograficzną i różnice pochodzenia, mało kto wie, że w pewnym momencie drogi kultury meksykańskiej i polskiej splotły się ze sobą, a w rezultacie zrodziły się między nimi silne więzi.[…] — Ambasador Meksyku Alejandro Negrin Munoz.  


— Polskę i Meksyk dzieli poważny dystans geograficzny. To dwie odległe kultury i osobne tradycje, dla których trudno byłoby znaleźć punkty styczne, czy też wskazać system odniesień do jakiegoś wspólnego rodowodu, Nie zmiana to jednak faktu, że mogą stanowić dla siebie źródło inspiracji i w jakimś stopniu na siebie oddziaływać. Na pewno się ze sobą komunikują i stoi za tym poważna historia.[…] — Kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie Mariusz Knorowski.

Wystawa “Ścieżki fascynacji: polskie plakaty o Meksyku 1949-2010” obejmuje ponad 50 oryginalnych plakatów, prezentowane są nie tylko plakaty stworzone w Polsce, ale również te wykonane przez polskich artystów żyjących w Meksyku.

Zachęcamy do zapoznania się z elektroniczną książką “Ścieżki fascynacji: polskie plakaty o Meksyku 1949-2010”, którą zaprezentowano 7 marca br. podczas inauguracji wystawy w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Wystawa potrwa do końca marca.

/KS/

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: