Skyscanner kupiony przez chiński Ctrip za 1,4 mld funtów

Skyscanner, znana wyszukiwarka lotów została kupiona przez  chiński Ctrip, za wartości 1,4 mld £ ($ 1,75 mld). Transakcja ma się zamknąć do końca 2016 roku. Częściowo w gotówce, częściowo w akcjach. Obecne kierownictwo Skyscanner będzie nadal zarządzać operacjami w Skyscanner.

Skyscanner jest wiodącą wyszukiwarką lotów, hoteli, wynajmu samochodów, która pozwala użytkownikom porównać ceny  z setek stron internetowych. Jest to jedna z najlepszych marek turystycznych oparta na wyszukiwaniu, obsługująca  60 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i dostępna w ponad 30 językach. Ma ugruntowaną pozycję lidera w Europie  i rosnąca obecność w APAC i obu Ameryk.

Firma ma siedzibę w Edynburgu (Szkocja). Miała także oddział w Polsce – w Przemyślu. 30 grudnia 2011 oddział w Polsce został wykreślony z KRS.

“Skyscanner jest jedną z największych platform wyszukiwania podróży na świecie,” powiedział James Jianzhang Liang,  współzałożyciel i prezes z Ctrip. “Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Skyscanner w grupie Ctrip.  Ctrip i Skyscanner dzielą tę samą pasję i zaangażowanie w dostarczaniu informacji podróżującym. Przejęcie wzmocni  i podniesie wartość oraz wydajność obu firm. Skyscanner uzupełni naszą pozycję w skali globalnej, a my będziemy wykorzystywać  nasze doświadczenie, możliwości technologiczne w relacjach ze Skyscanner. “

“Ctrip jest zdecydowanym liderem na rynku w Chinach i możemy korzystać z ogromnej ilości jego doświadczenia”, powiedział  Gareth Williams, współzałożyciel i CEO Skyscanner. Skyscanner pozostanie funkcjonalnie niezależny a nasz rosnący globalny zespół będzie jest otwarty na innowacje w dostarczaniu produktów podróżującym. Dzieląc się przy tym widzą i miłością do  naszej pracy. To ekscytujący czas dla naszej działalności, nasi partnerzy i podróżnicy, skorzystają z nami “. (KS)

Więcej informacj: Skyscanner, Ctrip

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: