Słowacja, narty – Walentynki na stoku?

W Jasnej i w Tatrach Wysokich śnieg sypnął od wczorajszego popołudnia. I padać nie przestaje. Według ośrodka meteorologicznego spadnie go dzisiaj i przez weekend znacznie więcej. Na narciarzy czekać więc będzie nawet 50 cm świeżego puchu. A co ważne, od soboty ma świecić słońce choć temperatura spadnie poniżej zera.

Grand Praha Tatrzanska Łomnica

W ośrodku narciarskim Tatranská Lomnica czynne są trasy zjazdowe: Generál, Esíčka, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ, Štart Východ, Štart Západ, Grand slnečná, Buková hora Západ, łącznie o długości prawie 10 km.

Na Przełęczy Łomnickiej pojawi się pierwszy tej zimy Fresh Track na puchu – doskonałe poranne szusowanie na nartach z doskonale przygotowanymi stokami. Wyjątkowych przeżyć z profesjonalnym przewodnikiem doznają narciarze w każdy czwartek i niedzielę o godz. 7.00, jeszcze przed oficjalnym otwarciem kolejek linowych.

start cucoriedky zapad

I ważna wiadomość: od weekendu będzie można w pełni skorzystać z tegorocznej nowości Audi Ski Areny. Na trasie z Čučoriedky ustawiono specjalną trasę slalomową z pomiarem czasu. Jest ona tak przygotowana, aby każdy bardziej doświadczony narciarz mógł ją przejechać i sprawdzić się jak sobie poradzi na bramkach. Nartostrada jest ciekawie wyprofilowana i liczy 400 metrów. Zabawa i sportowe emocje gwarantowane.

audi ski arena_lyziarske stredisko Tatranska Lomnica

Z kolei na Štrbskim Plesie czynne są trasy: Esíčko, Interski, Junior, Turistická, Solisko oraz Furkota. Szusowanie odbywa się na 9 km tras. Narciarze korzystają w pełni z uroków narciarstwa w ośrodku nad Jeziorem Szczyrbskim.

W Jasnej na górze Chopoka temperatura -7 a na Białej Puti -1,5 stopnia. Czynnych jest 19 kolejek i wyciągów narciarskich. Na stokach leży około 70 cm śniegu, a warunki do uprawiania narciarstwa są coraz lepsze dobre. Pogoda sprzyja, a ponieważ temperatura utrzymuje się poniżej zera, można będzie naśnieżać kolejne trasy zjazdowe.

Nowością we wszystkich ośrodkach jest aplikacja mobilna GOPASS, która umożliwia klientom wygodne robienie zakupów dosłownie poprzez dwa kliknięcia – stojąc już przed bramkami.

saneczki na Hrenbienku

Dla tych, którzy chcą poszusować samodzielnie i nie zamartwiać się o swoje pociechy, również mamy dobrą informację . Na stokach w Tatrach Wysokich i w Jasnej przygotowano specjalne miejsca z opieką nad naszymi najmniejszymi gośćmi. Znajdują się w parku dla dzieci Koziołkowo (słow. Kamzíkovo) na Łomnickim Stawie w Tatrzańskiej Łomnicy oraz w Maxilandzie Jasna na Białej Puti pod Chopokiem, gdzie w sezonie zimowym gospodarze zapewniają usługi babysittingu.

Autor: snowsherpa

Zdjęcia : TMR a.s.

Więcej informacji: www.jasna.sk I www.vt.sk I www.gopass.sk

—————————————————————————————————————————

Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) jest największym podmiotem w dziedzinie turystyki w Europie Środkowej i Wschodniej, który posiada i prowadzi atrakcyjne ośrodki górskie oraz hotele. W Tatrach Niskich TMR posiada i zarządza ośrodkiem Jasná Nízke Tatry oraz hotalami Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko oraz Million Star Hotel. TMR jest również właścicielem Aquaparku Tatralandia. Jest to największy słowacki termalny park wodny czynny przez cały rok, który oprócz wodnej zabawy oferuje Tropical Paradise – specjalną tropikalną halę z wodą morską, a także zabawę w Fun Parku oraz zakwaterowanie w bungalowach i apartamentach Holiday Village Tatralandia. W Tatrach Wysokich spółka TMR posiada i prowadzi ośrodek Vysoké Tatry w miejcowościach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec i Štrbské Pleso. TMR posiada i zarządza w Tatrach Wysokich hotelami: Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec oraz Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR posiada 19% akcji spółki Melida, a.s., która wynajmuje i zarządza ośrodkiem Špindlerův Mlýn w Czechach. TMR posiada w Polsce ośrodek narciarski w Szczyrku oraz jest właścicielem Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. TMR posiada też i wynajmuje hotele Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky i Bungalovy. Do końca roku 2014 zostało zainwestowane w rozwój i modernizację powyższych ośrodków prawie 200 mln €. Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych – w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: