Słowacja we Wrocławiu podczas Jarmarku Europa na Widelcu

Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce, Małokarpacki Szlak Winny oraz Konsulat Honorowy Republiki Słowackiej we Wrocławiu uprzejmie zapraszają na prezentację Słowacji we Wrocławiu podczas Jarmarku „Europa na Widelcu”, który odbędzie się w terminie 31 maja – 4 czerwca 2017 na wrocławskim Rynku.

Pięciodniowa prezentacja Słowacji (od środy do niedzieli) w historycznym centrum Wrocławia przeznaczona jest do promocji letnich atrakcji turystycznych Słowacji, słowackiej gastronomii oraz znakomitych słowackich win.

W tym roku podczas 9-edycji imprezy „Europa na Widelcu” mieszkańcom Wrocławia oraz turystom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska w specjalnym stoisku Słowacji przedstawimy: słowackie parki narodowe, zamki, jaskinie,  kąpieliska termalne, uzdrowiska, zabytki UNESCO, specjały kuchni z Małokarpackiego Regionu koło Bratysławy („loksze” nadziewane gęsia wątróbką i na słodko) oraz wina z Nitrzańskiego iMałokarpackiego regionu winiarskiego na Słowacji.


Urozmaiceniem tegorocznej prezentacji Słowacji we Wrocławiu będą Dni Kuchni i Wina Słowackiego w Restauracji Cesarsko-Królewskamieszczącej się w historycznym centrum Wrocławia (Rynek 19).
Słowackie wina i specjały gastronomiczne w Restauracji CK serwowane będą od soboty 3 czerwca br.          

W piątek i sobotę na wrocławskim Rynku, w pobliżu Restauracji CK i stoiska Słowacji, występować będzie słowacki zespół ludowy VAGONAR z Popradu. 

Szczegółowy program Jarmarku „Europa na Widelcu”znajduje się na stronie http://enw.smakiwroclawia.pl/    

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: