Songwriting Camp Sopot 2016

W dniach 5-9 grudnia 2016 w Sopocie odbędzie się Songwriting Camp Sopot 2016 – największe w historii Europy Wschodniej i Centralnej zgromadzenie autorów na sesjach twórczych, które służą tworzeniu piosenek w międzynarodowych kooperacjach.

Udział w wydarzeniu bierze 50 autorów, kompozytorów i producentów z 10 krajów: Wielkiej Brytanii, Kanady, Szwecji, Niemiec, Węgier, Holandii, Rosji, Belgii i oczywiście Polski.

 Rozmowy z zachodnimi kolegami uświadomiły mi, że musimy kooperować z innymi, poznawać stale coś nowego – mówił Marek Hojda, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. – Praca zespołowa wiele uczy, choć liczy się nie tylko to, co wniesiesz do spotkania, lecz także to, co wyniesiesz.

Podczas zgromadzeń tego typu formowane są trzyosobowe zespoły, które każdego dnia przygotowują piosenkę. Twórcy pracując w różnych zespołach mieszają stylistykę, przede wszystkim wymieniając się doświadczeniem oraz inspiracjami. Szacuje się, że w trakcie wydarzenia powstanie około 70 nowych utworów muzycznych.

Do współpracy w sopockim zgromadzeniu zaproszono takie międzynarodowe firmy jak CNR Music, Max Music Scandinavia, Smash The House Records, Tous Ensamble Publishing, Phrased Differently, DWB, czy Notting Hill Music.

Pokoje twórcze zaaranżowane zostaną w Domu Pracy Twórczej ZAiKS-u, który jest pomysłodawcą i współorganizatorem obozu. Dwa wcześniejsze obozy, organizowane na mniejszą skalę w grudniu 2015 i w lipcu 2016 roku, ZAiKS prowadził w Centrum Pracy Twórczej w Janowicach. Pomysł Songwriting Camp został uznany przez Stowarzyszenie za cenną inicjatywę, zapoznającą młodych twórców ze sposobami pracy w zachodnich “fabrykach przebojów” i umożliwiającą im nawiązanie cennych kontaktów z obcymi rynkami.

Organizatorami wydarzenia są  Stowarzyszenie Autorów ZAiKS,  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NArodowegoInstytut Muzyki i TańcaHQT MUSIC Group, oraz  Magic Records przy współpracy z partnerem wydawniczym – Universal Music Polska, partnerami technicznymi: APS Company, Audiostacja, AKAI, M-Audio oraz Rode.

Źródło informacji: PAP

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: