Studenci Uniwersytetu Warszawskiego Mistrzami Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

W dniu 19 listopada 2017 r., na Uniwersytecie w Zagrzebiu, odbyły się XXIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, będące jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Finałów Akademickich Mistrzostw Świata (The 2018 ACM-ICPC World Finals), które zaplanowano do rozegrania w kwietniu w Pekinie.
I miejsce CERC 2017

 

W zawodach w Zagrzebiu wzięło udział 62 drużyn z najlepszych uczelni informatycznych Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało sześć trzyosobowych zespołów studenckich. Organizatorzy przygotowali 12 oryginalnych, a przy tym bardzo trudnych zadań.
Mistrzostwo w znakomitym stylu wywalczyła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Kamil Dębowski, Mateusz Radecki oraz Marek Sommer, broniąc tym samym tytułu zdobytego w zeszłym roku przez inną drużynę z Uniwersytetu Warszawskiego. Mistrzowie zdecydowanie wygrali rozwiązując jako jedyni 10 zadań i będą reprezentować Uniwersytet Warszawski w finałach światowych.
III miejsce CERC 2017

 
Doskonale spisały się pozostałe drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski. W pierwszej ósemce mistrzostw uplasowało się aż pięć zespołów z UW: Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek i Jan Tabaszewski zajęli trzecie miejsce (z 7 rozwiązanymi zadaniami), Jakub Boguta, Patryk Czajka i Karol Farbiś – czwarte miejsce (z 6 rozwiązanymi zadaniami), Franciszek Budrowski, Albert Gutowski i Mateusz Puczel – piąte miejsce (z 6 rozwiązanymi zadaniami) oraz Katarzyna Kowalska, Konrad Majewski i Michał Zawalski – ósme miejsce (również z 6 rozwiązanymi zadaniami). Zespól w składzie Łukasz Kondraciuk, Wiktoria Kośny i Julisz Straszński zajął ostatecznie siedemnaste miejsce, przegrywając miejsce w pierwszej dziesiątce czasem.

IV miejsce CERC 2017

Wzorem lat ubiegłych drużyny, które będą reprezentować Polskę w przyszłorocznych finałach światowych, tj. drużyny Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

V miejsce CERC 2017

 
Dwunastu studentów z UW uczestniczących w zawodach CERC 2017 jest beneficjentami projektu „Mistrzowie Algorytmiki 2017” realizowanego w ramach programu „Najlepsi z najlepszych! 2.0”, którego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności, poprzez m.in. umożliwienie im uczestnictwa w międzynarodowych konkursach.
Sponsorem reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego podczas CERC 2017 był PKO Bank Polski oraz firma Atende. Bank będzie także wspierał drużynę Uniwersytetu Warszawskiego w przygotowaniach i wyjeździe na finały światowe w 2018 r.
Więcej o samych zawodach CERC 2017 można znaleźć na stronach http://cerc.hsin.hr.

 
Źródło informacji: Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, PAP
 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: