Taiwan „THE HEART OF ASIA”

Według Skyscanner Tajwan jest  jedną z TOP 5 destynacji podróżniczych na świecie. Tajwan kładzie duży nacisk na rozwój branży eventowej oraz incentive travels.  Stąd między innym uczestnictwo w targach MICE IT&CMA 2016 w Bangkoku. Kraj prezentował tutaj swoją ofertę dla branży turystyki biznesowej. Posiada  odpowiednią bazę hotelową, targową oraz nowoczesne technologie. Tajwańskiej delegacji przewodził Taiwan Convention & Exhibition Association. W skład delegacji na targach wchodził też m.in. Departament Informacji Turystycznej Taipei, TC&EA a także hotele Regent, The Howard Plaza Hotel Taipei, Grand Hyatt Taipei oraz tajwańskie firmy z branży turystycznej – TW MICE Event &Destination, Taiwanlook oraz Taiwan NANGANG Exhibition.

Tajwan jest wyspą, w większości wyżynną, położoną na Oceanie Spokojnym, oddzieloną od Chin Kontynentalnych Cieśniną Tajwańską. Formalnie uważany za część Chińskiej Republiki Ludowej, faktycznie ma duże aspiracje niepodległościowe. Sami jednak tajwańczycy uważają swój kraj za część wielkich Chin. Portugalscy żeglarze pływający w XVI w. wzdłuż wybrzeży wyspy nazwali Tajwan “Formoza” czyli “piękną wyspą”. Rzeczywiście może się podobać. Wyspa jest wiecznie zielona. Połowa obszaru pokryta jest lasem o dużej różnorodności drzew a najpiękniejsza roślinność występuje w górach. Porastają ją palmy, lasy bambusowe, drzewa laurowe i akacje a także drzewa iglaste w wyższych partiach gór.

1-img_4599

Ten kto odwiedził Chiny oraz Tajwan od razu wychwyci różnicę w podejściu do turystów, w mentalności. Na Tajwanie widać dużą otwartość mieszkańców oraz niezależność. Kraj ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia, ze stolicą Tajpei na czele. Znajdują się tutaj liczne świątynie, muzea, parki. A na miłośników zakupów czekają nocne markety. Warto też odwiedzić inne tajwańskie miasta: Tainan, dawną stolicę z charakterystycznym, starym budownictwem, Laugang, jedno z najstarszych miast na Tajwanie, Changhua, Hualien, Xinzhu. Kenting jest natomiast uznawane za najbardziej turystyczne miasto na wyspie. Mają na to wpływ rozległe plaże, rafy koralowe, pola kempingowe i także, a może i przede wszystkim, możliwość kąpieli także zimą.

Klimat Tajwanu jest zróżnicowany, ze względu na położenie w zasięgu dwóch stref klimatycznych – strefy podzwrotnikowej na północy oraz strefy zwrotnikowej na południu kraju. Jesień i wiosna są tutaj porami ciepłymi, Lata są natomiast bardzo gorące. Ale to właśnie latem przybywa tutaj najwięcej turystów. Na Tajwanie pojwiają się też silne monsuny w okresach letnich. Okresy zimowe zaś dosyć chłodne.

Tajwan, usytuowany w centrum Azji i Pacyfiku, jest określany mianem kulinarnego raju i opisywany jest w samych superlatywach. Bardzo interesujący jest fakt, że Tajwańczycy chętnie umawiają się na wspólne jedzenie. W wielu restauracjach, pośrodku stołów ustawione są palniki wraz z garnkami wypełnionymi wodą. Sami określamy na co mamy ochotę i wszystko gotowane jest na naszych oczach. Najbardziej znane i cenione potrawy to huoguo, xiao lang bao, nagrodzona przez Michelina czy kluski na parze. Ale także słodycze jak ciastka ananasowe lub tradycyjne.

Taipei City Govt. Dept. of Information and Tourism

Zdjęcia, Dorota Kozioł Komarnicka

Bangkok, 29 września 2016 roku

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: