Tunezja – 20 lat w Polsce

Z okazji 20-ej rocznicy powstania biura Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie,  23 listopada 2016 roku, odbyła się  uroczysta gala oraz spotkanie w gronie przyjaciół Tunezji, dyplomatów, touroperatorów, agentów podróży, przedstawicieli branży turystycznej.   Honorowym patronatem wydarzenie objęła pani Salma Elloumi Rekik, Minister Turystyki i Rzemiosła Tunezji.

Swoją obecnością zaszczycili Dyrektor Generalny Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Tunisie, pan Abdellatif Hmmam oraz Dyrektor Generalny Tunezyjskiego Urzędu ds. Wód Termalnych, pan Rzig Oueslati,  oraz przedstawiciele największych organizacji w branży turystycznej Tunezji.

Podróżnicy  Elżbieta i Andrzej Lisowscy ,  Anna i Krzysztof Kobusowie,  Anna Janowska, Dariusz Łasut, oraz piosenkarka Lidia Kopania,opowiadali o swoich podróżniczych wyprawach do Tunezji.  Wystąpiła także  Magda Femme – była wokalistka zespołu Ich Troje, która  zaprezentowała utwór „Do gwiazd” stworzony do najnowszego teledysku artystki, nagranego właśnie w Tunezji. Galę uświetnili także celebryci Anna Powierza, Aleksandra Szwed i Monika Jarosińska.

Podczas uroczystej ceremonii Pani Minister zwracała uwagę na długoletnią współpracę w zakresie obustronnej wymiany turystycznej pomiędzy Polską i Tunezją. Podkreśliła także, że po ostatnich zamachach terrorystycznych, podjęte zostały nadzwyczajne środki w celu poprawy bezpieczeństwa turystów i obecnie w Tunezji jest bezpiecznie. Przemawiający na ceremonii Pan Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki zauważył, że Tunezja jest bardzo ważnym i lubianym kierunkiem dla polskich turystów. Szczególnie istotny jest fakt,że kraj ma bardzo wiele do zaoferowania za stosunkowo niskie pieniądze i Polsce bardzo zależy na kontynuowaniu współpracy w zakresie wymiany turystycznej z Tunezją.

Na zakończenie odbyła się kolacja z daniami kuchni tunezyjskiej i zabawa taneczna w klimacie Tunezji

Uroczystość  odbyła się w warszawskim Hotelu Bellotto.

Tekst i zdjęcia Robert Pawełek


Więcej o działalności Tunezji w Polsce na TUNEZJA – jadę tam

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: