UIA i Ukrpoczta wprowadziły usprawnienia w tranzycie przesyłek

Ukraine International Airlines i Ukrpoczta, ukraiński narodowy operator pocztowy, wprowadzili wspólne rozwiązania dotyczące obsługi przesyłek pocztowych w ruchu międzynarodowym, które są odprawiane przez międzynarodowe lotnisko Boryspol w Kijowie.

Projekt ma kluczowe znaczenie nie tylko dla sygnatariuszy ale i dla samej Ukrainy, ponieważ umożliwia rozwijanie potencjału tranzytowego lotniska oraz przyczynia się do pobudzenia napływu obcej waluty a także zwiększa rolę gospodarki ukraińskiej w międzynarodowy procesach gospodarczych połączonych z infrastrukturą transportową.

Realizacja projektu rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, gdy umowa została zawarta. Wg zapisów umowy 50 ton paczek pocztowych zostało dostarczonych z Chin za pośrednictwem międzynarodowego lotniska Kijów Boryspol do pięciu państw, a mianowicie Armenii, Cypru, Izraela, Litwy i Łotwy. W styczniu 2017 roku rozpoczęto tranzyt pocztowy z Czech do Chin a w lutym 2017 roku samoloty UIA rozpocznną przewóz towarów pocztowych ze Szwajcarii do krajów WNP.

Memorandum o zwiększeniu współpracy podpisano 31 stycznia, przez dyrektora generalnego “Ukrpoczta” p. Igora Smilyanskiego i prezesa zarządu UIA p. Juria Miroshnikowa w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy w obecności ministra Władimira Omelyana i p.o. dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego “Międzynarodowy Port Lotniczy Boryspol” p. Eugeniusza Dyhne.

“Kwestia rozwoju potencjału tranzytowego największego lotniska na Ukrainie ma ogromne znaczenie. Operacje tranzytowe obejmują przewóz pasażerów, ładunków i oczywiście poczty, co zwiększa dodatkowe przychody walutowe, – zaznaczył Jurij Miroshnikow, prezes zarządu UIA. – Jesteśmy partnerem Ukrpoczta od ponad 12 lat. Nowy rozdział w naszej współpracy, pozwala UIA na zwiększenie pocztowych tranzytowych przewozów towarowych o ponad 1000 ton w 2017 roku “

“Lotnisko Boryspol posiada duży potencjał tranzytowy, który może być skutecznie wykorzystany przez inne podmioty gospodarcze. Cieszymy się, że w tym projekcie zaangażowany jest krajowy operator pocztowy, zarządzany przez Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy. Nasza współpraca z liniami UIA jest bardzo obiecująca przede wszystkim, ze względu na możliwość zaoferowania nowoczesnego lotniczego produktu o standardach na poziomie międzynarodowym ” – podsumował dyrektor portu lotniczego Pan Dyhne.

Informacjie o UIA:

UIA – jest największym ukraińskim przewoźnikiem lotniczym, jest firmą w 100 proc. prywatną. Flota UIA składa się z 40 samolotów typu Boeing-737, Boeing-767 i Embraer-190. UIA łączy Ukrainę ze stolicami i najważniejszymi miastami w Europie, Azji, Ameryce Północnej i krajach WNP. Głównym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy “Boryspol” W Kijowie. Aktualnie UIA realizuje odprawę 65% całkowitej poczty z Ukrainy w ruchu międzynarodowym. UIA transportuje przesyłki na 25 połączeniach, z których największe to – USA, Kazachstan, Izrael oraz Wielka Brytania. W 2016 UIA przewiozła 1116,3 ton poczty, czyli o 15,5% więcej niż w 2015 roku (955,4 ton).

Dodatkowe informacje na temat linii UIA jest dostępne są na stronie internetowej www.flyUIA.com

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: