UIA i Ukrpoczta wprowadziły usprawnienia w tranzycie przesyłek

Ukraine International Airlines i Ukrpoczta, ukraiński narodowy operator pocztowy, wprowadzili wspólne rozwiązania dotyczące obsługi przesyłek pocztowych w ruchu międzynarodowym, które są odprawiane przez międzynarodowe lotnisko Boryspol w Kijowie.

Projekt ma kluczowe znaczenie nie tylko dla sygnatariuszy ale i dla samej Ukrainy, ponieważ umożliwia rozwijanie potencjału tranzytowego lotniska oraz przyczynia się do pobudzenia napływu obcej waluty a także zwiększa rolę gospodarki ukraińskiej w międzynarodowy procesach gospodarczych połączonych z infrastrukturą transportową.

Realizacja projektu rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, gdy umowa została zawarta. Wg zapisów umowy 50 ton paczek pocztowych zostało dostarczonych z Chin za pośrednictwem międzynarodowego lotniska Kijów Boryspol do pięciu państw, a mianowicie Armenii, Cypru, Izraela, Litwy i Łotwy. W styczniu 2017 roku rozpoczęto tranzyt pocztowy z Czech do Chin a w lutym 2017 roku samoloty UIA rozpocznną przewóz towarów pocztowych ze Szwajcarii do krajów WNP.

Memorandum o zwiększeniu współpracy podpisano 31 stycznia, przez dyrektora generalnego “Ukrpoczta” p. Igora Smilyanskiego i prezesa zarządu UIA p. Juria Miroshnikowa w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy w obecności ministra Władimira Omelyana i p.o. dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego “Międzynarodowy Port Lotniczy Boryspol” p. Eugeniusza Dyhne.

“Kwestia rozwoju potencjału tranzytowego największego lotniska na Ukrainie ma ogromne znaczenie. Operacje tranzytowe obejmują przewóz pasażerów, ładunków i oczywiście poczty, co zwiększa dodatkowe przychody walutowe, – zaznaczył Jurij Miroshnikow, prezes zarządu UIA. – Jesteśmy partnerem Ukrpoczta od ponad 12 lat. Nowy rozdział w naszej współpracy, pozwala UIA na zwiększenie pocztowych tranzytowych przewozów towarowych o ponad 1000 ton w 2017 roku “

“Lotnisko Boryspol posiada duży potencjał tranzytowy, który może być skutecznie wykorzystany przez inne podmioty gospodarcze. Cieszymy się, że w tym projekcie zaangażowany jest krajowy operator pocztowy, zarządzany przez Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy. Nasza współpraca z liniami UIA jest bardzo obiecująca przede wszystkim, ze względu na możliwość zaoferowania nowoczesnego lotniczego produktu o standardach na poziomie międzynarodowym ” – podsumował dyrektor portu lotniczego Pan Dyhne.

Informacjie o UIA:

UIA – jest największym ukraińskim przewoźnikiem lotniczym, jest firmą w 100 proc. prywatną. Flota UIA składa się z 40 samolotów typu Boeing-737, Boeing-767 i Embraer-190. UIA łączy Ukrainę ze stolicami i najważniejszymi miastami w Europie, Azji, Ameryce Północnej i krajach WNP. Głównym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy “Boryspol” W Kijowie. Aktualnie UIA realizuje odprawę 65% całkowitej poczty z Ukrainy w ruchu międzynarodowym. UIA transportuje przesyłki na 25 połączeniach, z których największe to – USA, Kazachstan, Izrael oraz Wielka Brytania. W 2016 UIA przewiozła 1116,3 ton poczty, czyli o 15,5% więcej niż w 2015 roku (955,4 ton).

Dodatkowe informacje na temat linii UIA jest dostępne są na stronie internetowej www.flyUIA.com

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: