W 2015 roku linie Emirates wydały na wina ponad 140 mln dolarów

Linie Emirates w dalszym ciągu nie szczędzą środków na wina. W 2015 roku przewoźnik kupił rekordową liczbę ponad 13 mln butelek wina o łącznej wartości 140 mln dolarów, czyli ponad dwukrotnie większej niż w roku poprzednim. Wina przeznaczone są dla klientów podróżujących we wszystkich trzech klasach, a większość z nich zostanie podana dopiero za siedem-dziesięć lat.

Wzrost inwestycji związany jest z rozwojem siatki połączeń przewoźnika i stanowi wyraz starań linii, aby zapewnić klientom możliwie najlepszy produkt. W 2015 roku klienci Emirates we wszystkich klasach wypili 11,4 mln butelek wina, z czego 10 mln butelek w samej tylko klasie ekonomicznej. To o 27% więcej w porównaniu z rokiem poprzednim, w którym we wszystkich klasach spożyto łącznie 9 mln butelek wina.

W każdym aspekcie naszej działalności celem jest zapewnienie jak najlepszej obsługi klientom, a zorganizowany przez nas program winiarski stanowi odzwierciedlenie tych dążeń. Na przestrzeni lat udało nam się stworzyć program, który spotkał się z zainteresowaniem najlepszych winnic świata, i jesteśmy dumni, że nasze karty win nie ustępują ofercie czołowych restauracji w najwspanialszych miastach na świecie – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates. – Wielu naszych klientów jest zaskoczonych i zachwyconych różnorodnością i jakością win oferowanych na pokładzie przez linie Emirates i zastanawia się, jak udaje się nam pozyskać tak rzadkie i wyborowe roczniki. Nasza recepta to długofalowe planowanie i inwestycje – dodał Clark.

Najważniejszym elementem strategii pozyskiwania win przez Emirates jest unikatowe podejście do inwestycji w doskonałe wina na rynku pierwotnym (en primeur), na wiele lat przed ich pojawieniem się na rynku, a następnie odczekanie, aż roczniki te dojrzeją i osiągną swój pełny potencjał przed podaniem na pokładzie. Podczas gdy większość przewoźników nabywa wino przez pośredników lub w procedurze przetargowej, linie Emirates zatrudniają własnych koneserów, którzy utrzymują bezpośrednie relacje z najbardziej prestiżowymi winnicami na świecie, starannie dobierając i pozyskując dla swoich klientów najlepsze i najrzadsze wina.

emirates_wine_investment_infographic

Od 2006 roku nakłady Emirates na wino wyniosły 690 milionów dolarów. Niektóre z tych roczników będą gotowe do spożycia dopiero w 2025 roku. W największej wśród przewoźników piwnicy Emirates znajduje się już 2,2 miliona butelek wina.

Emirates i Bordeaux

Ze wszystkich win zakupionych w 2015 roku dla klasy pierwszej i klasy biznes niemal połowa – 1,8 miliona butelek – pochodzi z regionu Bordeaux. Wina z Bordeaux zawsze stanowiły trzon oferty win Emirates – właśnie stamtąd pochodzi 60% czerwonych win w klasie pierwszej i klasie biznes.

Wina z Bordeaux są podstawą naszej oferty, ponieważ świetnie komponują się z bogatym menu pokładowym – od białego i czerwonego mięsa po dania wegetariańskie. Wybieramy je nie tylko ze względu na ich smak, ale także dlatego, że zachowują swoje właściwości w kabinie samolotu – powiedział Tim Clark.

Ponadto przewoźnik rozszerzył ofertę win z Bordeaux, skupiając się na białych winach z tego regionu. W tym roku linie Emirates po raz pierwszy kupiły takie wina jak Pavillon Blanc du Château Margaux, białą odmianę Château Margaux, a także roczniki La Clarté de Haut-Brion, wina rzadkiego i ekskluzywnego z uwagi na ograniczoną skalę produkcji. Przewoźnik doda do karty także inne białe wina z Bordeaux, m.in. Château Smith Haut Lafitte i Château Malartic-Lagravière.

emirates_economy_class

Emirates rozszerza ofertę win

W zeszłym roku linie Emirates dodały 10 rodzajów win do swojej codziennej oferty i obecnie serwują we wszystkich klasach średnio 70 różnych rodzajów szampana, wina i porto dziennie w ramach międzynarodowej siatki połączeń obejmującej ponad 150 kierunków.

Bardzo niewielu producentów jest w stanie dostarczyć nam potrzebną ilość wina takiej jakości, jakiej oczekujemy. Dlatego bardzo wcześnie postanowiliśmy postawić na jakość, kupując w razie konieczności mniejsze partie bezpośrednio od winnic i producentów win. Serwowanie 70 różnych marek każdego dnia w obrębie siatki połączeń tej wielkości stanowi ogromne wyzwanie logistyczne, ale jednocześnie oznacza to, że nasi pasażerowie, a szczególnie członkowie programów lojalnościowych, mogą zawsze spodziewać się degustacji czegoś nowego i interesującego. Pozytywne opinie, które otrzymujemy, świadczą o sukcesie naszego programu – powiedział Tim Clark.

Linie Emirates wielką wagę przywiązują także do win z Burgundii, kupując je bezpośrednio od najlepszych winnic grand cru, takich jak Chevalier-Montrachet, Charmes-Chambertin czy Échezeaux.

Wieloletnia współpraca z producentami win zapewniła przewoźnikowi dostęp do najrzadszych i najbardziej ekskluzywnych win. Tylko z regionu Corton-Charlemagne Grand Cru, gdzie produkowane są jedne z najlepszych białych win Burgundii, Emirates pozyskał w 2015 roku 2 tysiące skrzyń, czyli 10% całkowitej produkcji regionu.

Niedawno piwnica Emirates wzbogaciła się także o znakomite wina włoskie, takie jak Solaia i Ornellaia, podawane w klasie pierwszej, czy Tignanello – niezwykle popularne wino Super Tuscan, które w najbliższych latach znajdzie się w ofercie win dla klasy biznes.

Linie Emirates kupują wina z głównych regionów winiarskich na świecie, w tym z Australii, Nowej Zelandii, Argentyny i RPA, serwując je w ramach regionalnych kart win.

Wina Emirates na ekranie

Proces starannej selekcji i strategia zaopatrzenia w wina przez Emirates zostały przedstawione w nowym krótkim filmie wyświetlanym w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen, pokazującym relacje przewoźnika z najlepszymi winnicami świata. Film można obejrzeć w systemie ice i w Internecie pod adresem: https://youtu.be/rqCzCKNb6y4

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: