Warszawa dla Nepalu

Fundacja „Mała Polska w Nepalu” i Dom Kultury „Włochy” zapraszają 7 maja na wydarzenie artystyczne poświęcone kulturze, kuchni i muzyce nepalskiej.

Jego celem jest zebranie funduszy na odbudowę wioski Dumre, zwanej „Małą Polską w Nepalu”, zburzonej podczas tragicznych trzęsień ziemi w kwietniu i maju 2015 roku.

Edyta Stępczak, Polka która w trakcie trzęsienia ziemi była w Nepalu, opowie nam o projekcie pomocowym Healing Haku.

Na scenie Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury ,,Włochy” (ul. 1 Sierpnia 36a) wystąpi Michał Rudaś, wokalista, który jako jedyny w Polsce prowadzi warsztaty wokalne ze śpiewu indyjskiego i zaprezentuje znane utwory oraz własne piosenki inspirowane kulturą indyjską, a także Shiva Pariyar – gwiazda nowej fali muzyki nepalskiej. Program zwieńczy koncert multiinstrumentalisty Milo Kurtisa wraz z orkiestrą NAXOS.

13178625_10153599423703857_7450004343002096081_n

Przed koncertami w Strefie Kulturalnej będzie można m.in. skosztować oryginalnych potraw z Nepalu serwowanych przez Restaurację Choila, kupić przewodniki, mapy i książki o Nepalu w “Sklepie Podróżnika”, ozdobić dłonie henną i zagrać w bilard indyjski Carrom na stoisku Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu, wziąć udział w instalacji plastycznej i napisać życzenia dla Nepalczyków z wioski Dumre, które zostaną im przekazane, a także obejrzeć oryginalne rękodzieło z Nepalu z Galerii Azjatyckiej Dzambhala.
Wydarzenie rozpocznie spotkanie z wolontariuszami, którzy pomagają w odbudowie Nepalu, zobaczymy reportaż poświęcony wiosce Dumre i dotychczasowej pomocy płynącej z Polski, na odbudowę szkoły i stworzenie tam Domu Polskiego.

Patronat nad koncertem objęła Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz miesięcznik National Geographic Polska.

ZAPAMIĘTAJCIE I ZAREZERWUJCIE CZAS
7 maja (sobota)
g. 16.00 – 21.30
Okęcka Sala Widowiskowa Domu Kultury “Włochy”
ul. 1 Sierpnia 36a

Strefa Kulturalna 16.00 – 19.00
Koncert 19.00 – 21.30
Wstęp do Strefy Kulturalnej jest bezpłatny. Wstęp na koncert to “cegiełka” w wysokości 15 zł

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: