WeWork informuje o wartej 500 mln USD inwestycji w akcje serii B w ramach chińskiego oddziału WeWork

Inwestycja ta zostanie zrealizowana wspólnie przez Trustbridge, Temasek, SoftBank i Hony Capital.

 

NOWY JORK, TOKIO, SZANGHAJ – (BUSINESS WIRE) – Spółka WeWork przekazała dzisiaj informację o wartej 500 mln USD inwestycji w akcje serii B w ramach chińskiego WeWork, która zostanie zrealizowana wspólnie przez Trustbridge Partners („Trustbridge”), Temasek, SoftBank Group („SoftBank”), SoftBank Vision Fund („Vision Fund”) oraz Hony Capital. Inwestycja ta przyspieszy rozwój WeWork w Chinach, umożliwiając spółce zaoferowanie usług większej liczbie przedsiębiorców, twórców i przedsiębiorstw w całym regionie dzięki jej niezrównanym rozwiązaniom projektowym, technologii, wprowadzeniu usług hotelowych i udziałowi w tworzeniu lokalnej społeczności.
 
W ciągu dwóch lat od momentu otwarcia pierwszego biura w Chinach spółka WeWork zyskała wśród twórców i różnej wielkości przedsiębiorstw status zaufanego partnera lokalnego, zapewniając 20 tysiącom członków w blisko 40 lokalizacjach usytuowanych w trzech miastach środowisko i kulturę współpracy oraz usługi ułatwiające rozpoczęcie i rozwój działalności. WeWork umożliwia także podmiotom międzynarodowym zaistnienie na rynku chińskim, zaś podmiotom chińskim oferuje wsparcie przy rozwoju działalności w kraju oraz wejście na rynki światowe. W lipcu 2017 r. spółka ogłosiła stworzenie chińskiego oddziału WeWork, w ramach wartej 500 mln USD inwestycji w akcje serii A zrealizowanej wspólnie przez Hony Capital i SoftBank, ukierunkowanej w całości na przyspieszenie ekspansji WeWork na terenie Chin.
 
„Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom z Trustbridge, Temasek, SoftBank i Hony Capital za zaufanie naszej wizji i wsparcie naszych działań. Przedmiotowa inwestycja ułatwi WeWork realizację naszej misji, jaką jest wspieranie twórców, małych przedsiębiorstw i dużych spółek na terenie Chin. Wewnątrz WeWork udało nam się stworzyć wspaniały chiński zespół, który każdego dnia wspiera naszych członków, stanowiąc swoisty pomost pomiędzy lokalnymi przedsiębiorstwami pragnącymi wkroczyć na międzynarodowe rynki a spółkami międzynarodowymi, które wyrażają zamiar podjęcia działalności w Chinach. Chociaż pozostaje wiele do zrobienia i dużo musimy się nauczyć, realizowana inwestycja uwidacznia potencjał WeWork, lokalnych twórców i całej naszej społeczności, jednocześnie stanowiąc wyraz naszego zaangażowania na rzecz całego zespołu oraz naszych członków i partnerów w Chinach” – powiedział Adam Neumann, współzałożyciel i dyrektor generalny WeWork.
 
„Trustbridge ma przyjemność dołączyć do chińskiego zespołu WeWork China. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom projektowym, technologii, wprowadzeniu usług hotelowych i przede wszystkim udziałowi w tworzeniu społeczności, WeWork kładzie podwaliny dla przyszłości pracy w Chinach, wspierając odejście od modelu „wyprodukowano w Chinach” w kierunku koncepcji „stworzono w Chinach”. Zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero wchodzą na rynek, jak i spółki chińskie pragnące wkroczyć na rynek międzynarodowy oraz spółki międzynarodowe wyrażające zamiar prowadzenia działalności na rynku chińskim doskonale wiedzą, że WeWork jest dokładnie takim partnerem, jakiego potrzebują” – powiedział Feng Ge, partner zarządzający Trustbridge Partners.
 
„Adam Neumann od zawsze postrzegał WeWork jako spółkę o zasięgu globalnym, która jest jednocześnie ukierunkowana lokalnie. To zjawisko nie jest tak wyraźne nigdzie indziej jak w Chinach, gdzie spółka ta stworzyła prawdziwie imponującą ofertę. Począwszy od silnego zespołu przywódczego, a skończywszy na integracji rozwiązań technologicznych stosownie do potrzeb lokalnych i ukierunkowanych społecznie rozwiązaniach projektowych, WeWork dowodzi, iż dokładnie wie, czego potrzebują podmioty gospodarcze, aby odnieść sukces w Chinach. Oczekujemy, że inwestycja ułatwi WeWork dalsze wspieranie większej liczby przedsiębiorstw działających na różną skalę na terenie Chin” – powiedział Ronald D. Fisher, dyrektor i wiceprezes SoftBank Group Corp.
 
„W ciągu ostatnich dwóch lat mogliśmy się przekonać o tym, co możemy osiągnąć dzięki zwiększaniu obecności WeWork na rynku chińskim. Spółka WeWork jest globalnym łącznikiem pomiędzy przedsiębiorcami, start-upami i dużymi spółkami z całego świata. Jednocześnie pełni ona funkcję lokalnego partnera wspierającego chińskich przedsiębiorców i zachęcającego kolejne podmioty do inwestowania w Chinach, a także innowatora zmieniającego obraz przestrzeni pracy poprzez wykorzystanie najnowszych metod projektowych, technologii i kultury ukierunkowanej społecznie. Dzięki nieustannie realizowanym inwestycjom mamy pewność, że WeWork utrzyma swoją czołową pozycję w dziedzinie pracy przyszłości” – powiedział John Zhao, prezes i dyrektor generalny Hony Capital.

WeWork
WeWork zapewnia swoim członkom na całym świecie przestrzeń, otoczenie współpracy i usługi zapewniające kontakt bezpośredni i wirtualny. Naszą ogromną społeczność – począwszy od start-upów i freelancerów poprzez małe przedsiębiorstwa, a skończywszy na spółkach ujętych w rankingu Fortune 500 – łączy wspólny cel, jakim jest umożliwienie naszym członkom wykonywania pożytecznej pracy oraz odczuwania sensu życia i zyskania poczucia, że biorą udział w tworzeniu czegoś wspaniałego. WeWork, założona w 2010 r. wspólnie przez Adama Neumanna i Miguela McKelvey’ego w Nowym Jorku, jest spółką prywatną zatrudniającą ponad 5 tysięcy pracowników. Zachęcamy do obserwowania @WeWork na następujących portalach społecznościowych: Twitter, Instagram i Facebook lub odwiedzenia naszej strony: wework.com, aby uzyskać dalsze informacje.
Trustbridge
Trustbridge Partners to jeden z czołowych funduszy wzrostu, ukierunkowany na inwestowanie w wysokiej jakości szanse wzrostu na rynku chińskim. Założony w 2006 r. fundusz Trustbridge obecnie zarządza majątkiem o wartości około 8 mld USD, obejmując swym zasięgiem kapitał żelazny najważniejszych uczelni, fundusze emerytalne, państwowe fundusze majątkowe oraz strategicznych partnerów branżowych. Nasza filozofia inwestycyjna opiera się na fundamentalnym zrozumieniu długofalowych trendów demograficznych, technologicznych i strukturalnych. Przyjmujemy wyjątkowe podejście oparte o bieżący ekosystem i ukierunkowane na sektory internetu, treści/edukacji i służby zdrowia, mając nadzieję, że nasze dogłębna znajomość branży i silne związki z należącymi do niej podmiotami przyczynią się do stworzenia wyjątkowych możliwości inwestycyjnych.
Temasek
Spółka inwestycyjna Temasek, założona w 1974 r., posiada siedzibę w Singapurze oraz 11 filii na całym świecie. Według stanu na dzień 31 marca 2018 r. portfel akcji Temasek osiągnął wartość 235 mld USD. Nasza oferta obejmuje swoim zasięgiem szereg branż, w tym usługi finansowe, telekomunikację, media i technologię, transport i przemysł, rynek konsumencki i nieruchomości, nauki przyrodnicze i agrobiznes, a także energetykę i zasoby. Nasza działalność inwestycyjna skupia się na następujących czterech obszarach i powiązanych z nimi długofalowych trendach: transformacje w obrębie gospodarek, wzrost liczby ludności o średnim wskaźniku dochodów, zwiększanie przewagi komparatywnej oraz wschodzący liderzy wzrostu. Więcej informacji na temat spółki Temasek można znaleźć na stronie: www.temasek.com.sg
Hony Capital
Spółka Hony Capital, założona w 2003 r. i sponsorowana przez Legend Holdings, specjalizuje się w realizacji inwestycji polegających na wykupie. Nawiązując partnerstwa z najważniejszymi na świecie inwestorami, spółka w ramach wypracowanej filozofii inwestycyjnej ukierunkowana jest na rozwój realnej gospodarki chińskiej z uwzględnieniem tworzenia wartości i uzyskiwania odpowiednich cen. Hony Capital zarządza obecnie kwotą 10 mld USD, współpracując z inwestorami z Chin oraz najważniejszymi na świecie instytucjami inwestycyjnymi, takimi jak m.in. krajowe fundusze emerytalne, państwowe fundusze majątkowe, kapitał żelazny uczelni, regionalne i branżowe fundusze emerytalne, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundacje rodzinne a także inwestorzy indywidualni. Chiny stanowią nadrzędny rynek spółki Hony Capital, która realizuje inwestycje w ponad 100 podmiotach działających w takich sektorach, jak farmacja i służba zdrowia, media i rozrywka, produkty konsumenckie, artykuły spożywcze i napoje, a także wytwarzanie maszyn i sprzętu. Do spółek ujętych w portfelu Hony Capital należą m.in.: Chińska Grupa Farmaceutyczna Shijiazhuang (CSPC), Zoomlion, China International Marine Containers (CIMC), Suning, Chengtou Holding, Jin Jiang International Hotels, ENN, PizzaExpress (UK), STX(US), WeWork (US), ofo oraz COFCO Capital. Wartość majątku wymienionych spółek wynosi łącznie ok. 2,9 bln RMB, wartość sprzedaży – 860 mld RMB zaś liczba pracowników – 450 tys.
Wersja źródłowa dostępna na businesswire.comhttps://www.businesswire.com/news/home/20180726005629/en/
Źródło: WeWork
Fot:WeWork

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: