Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bije rekordy!

W niedzielę o północy zakończył się 25. Finał WOŚP. Zebrano już ponad 62,4 mln zł. Na początku marca dowiemy się ile pieniędzy udało się zebrać ostatecznie. Na każdym kroku powtarza się słowo “rekord”. To, że gramy po raz 25., to już jest rekord. To, że ludzie chcieli z nami grać i grają na całym świecie, to jest potrójny rekord – powiedział w niedzielny wieczór Jerzy Owsiak.

25 lat temu nawet do głowy nam nie przychodziło, że zajdziemy tak daleko. Konsekwentnie robimy to, co obiecywaliśmy od samego początku: za zebrane pieniądze kupujemy sprzęt  a oprócz tego prowadzimy ogólnopolskie programy medyczne – dodał Jerzy Owsiak.

Rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies przypomniał, że zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z końcem Finału – wiele elektronicznych zbiórek będzie trwało jeszcze przez cały styczeń, część charytatywnych aukcji skończy się dopiero w lutym.

Na aukcji można wylicytować spinki do mankietów prezydenta Andrzeja Dudy, czy kolacje z Robertem Lewandowskim, bądź jak kto woli gitarę Micka Jaggera oraz wiele innych ciekawych gadżetów i atrakcji.

Wszystkie sposoby wspierania WOŚP wymienione są na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj.

Podobnie jak w ubiegłym roku, pieniądze zbierano na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów. /KS/

foto: Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: