Wietnam następny w kolejce do ASEAN Tourism Forum

Zwiewne wietnamskie tancerki okryte w delikatne liliowe płatki kwiatów, pobudzały zmysły. Sztuka w ich wykonaniu to prawdziwa uczta dla gości, którzy tego wieczoru przyszli do Khum Kham Luang International Convention Complex w Chiang Mai, by wziąć udział w uroczystości  “Vietnam Night”. Na uroczystość zapraszało Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki Wietnamu – w ramach odbywającego się ASEAN Tourism Forum (ATF). Gospodarzem ATF  był Urząd Turystyczny Tajlandii.

Podczas uroczystości, nie zabrakło tradycyjnej  kuchni, dobrej muzyki, prezentacji  i przemówień oraz pokazu mody najlepszych wietnamskich projektantów, którzy inspiracje czerpali z lokalnych tradycji. Było to uroczyste wydarzenie, podczas którego Wietnam zaprezentował się jako gospodarz przyszłorocznego ASEAN Tourism Forum (ATF) .

ATF 2019 odbędzie się w małym mieście Ha Long, w pobliżu miejscowości turystycznej Ha Long Bay w Wietnamie, a nie w dużym mieście jak Hanoi czy Chi Minh, co jest kontynuacją trendu panującego w grupie ASEAN do wykorzystywania drugorzędnych destynacji. Forum odbędzie się 14-18 stycznia w nowoczesnym Quang Ninh Expo Center.

Lista gospodarzy ATF określana jest zgodnie z alfabetyczną listą krajów członkowskich ASEAN. W tym roku gospodarzem ASEAN Tourism Forum jest Tajlandia, a w poprzednim był SingapurWietnam powraca po 10 latach, jako honorowy gospodarz najważniejszego wydarzenia turystycznego ASEAN. Od ostatniego ATF, które odbyło się w Wietnamie, zwiększył ilość turystów z 4,3 mln w 2008 do 13 mln w roku 2017. Z czego dochody z turystyki wzrosły z 2,7 biliona USD do 23 bilionów USD.

W skład istniejącego od 51 lat ASEAN wchodzi dziesięć krajów, w tym Tajlandia, Wietnam, Laos, Kambodża, Brunei, Indonezja, Malezja, Birma, Filipiny i Singapur. ATF 2019 będzie przyświecało hasło “POTĘGA JEDNEGO”, co świadczy o tym, że ASEAN z dumą może mówić o swoim sukcesie i pozwolić sobie na to, by skupić uwagę i udzielać wsparcia dla mniejszych lokalizacji.

Jak widać, Azjaci od dawna mają poczucie wspólnoty narodów i z dumą oraz sukcesami z niego korzystają.

Dorota Kozioł Komarnicka


Poniżej klip z pokazów, które odbyły się podczas uroczystości “Vietnam Night Party”, która miała miejsce w Khum Kham Luang International Convention Complex w Chiang Mai

Trzeba przyznać szczerze, że Wietnamczycy zaprezentowali się godnie, co jest znakomitym wejściem do najbliższego ATF 2019 w Wietnamie. Sami zobaczcie: 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: