Wizz Air wznawia loty z Polski od 17 czerwca

Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira w rozmowie z portalem Fly4free.pl zapowiedział wznowienie lotów z Polski w pierwszym możliwym terminie.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 13 czerwca otwarte zostaną granice Polski, które zamknięte zostały 15 marca w związku z epidemią koronawirusa. Od 16 czerwca rozpoczną się zaś loty międzynarodowe. Jak przekazał Onet Podróże rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców przyjeżdżających do kraju nie będzie obowiązywać kwarantanna.

rozmowie z portalem Fly4free.pl prezes linii lotniczych Wizz Air zapowiedział wznowienie lotów tak szybko jak to możliwe, czyli już 17 czerwca.

Zakaz lotów obowiązuje obecnie do 16 czerwca, a w związku z tym my zakładamy i przygotowujemy się do tego, aby wznowić loty 17 czerwca. – powiedział Varadi.

Przewoźnik zamierza operować od razu ze wszystkich swoich baz.

Otwarte granice. Loty międzynarodowe, co z LOT-em?

Od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa, czy trzy na przygotowanie siatki połączeń – powiedział szef rządu.

“Już teraz jesteśmy z kontakcie z LOT – em, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług” – dodał.

“Jesteśmy w ważnym momencie walki z koronawirusem. (…) Nie wiadomo, co będzie za miesiąc, dwa czy trzy. Ale dziś można powiedzieć, że zarządzamy ryzykiem we właściwy sposób” – mówił Morawiecki.

Źródło: Onet

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: