Wyprzedź czerniaka! Tydzień bezpłatnych badań na plaży w Gdyni

Już po raz czwarty rusza Letnia Akcja Edukacyjna kampanii Rakoobrona. W czarnym namiocie na plaży Gdynia Śródmieście dermatolodzy przeprowadzą bezpłatne badanie znamion. Patronat honorowy nad projektem objęli: Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdyni, partnerami są Gdański Uniwersytet Medyczny, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku i Gdyńskie Centrum Sportu. 
28243552 Letnia Akcja Edukacyjna W Gdyni 2017 Fot Fundacja Sensoria Crop 300x168 E09454bd CPO
Letnia Akcja Edukacyjna w Gdyni 2017 fot. Fundacja Sensoria
Unikajcie opalana między godziną 11 a 16

Specjaliści zalecają, by unikać opalania się między godziną 11 a 16, gdy działanie promieni ultrafioletowych jest najmocniejsze. Ale właśnie o tej porze – aby zwracać uwagę Polaków na konieczność świadomego korzystania ze słońca – Letnia Akcja Edukacyjna zaprasza na bezpłatne badanie znamion.

Od 14 do 20 sierpnia każdy, kto w godzinach 11:00-16:00 przyjdzie na plażę miejską w Gdyni do czarnego namiotu kampanii, będzie mógł skorzystać z bezpłatnej konsultacji z dermatologiem. Jak pokazały poprzednie edycje, taka forma docierania z wiedzą o profilaktyce jest niezwykle skuteczna.

Wyprzedź czerniaka!
to letnia akcja, która może uratować twoje życie

“Nasza akcja wpisała się w cykl wakacyjnych wydarzeń nad Bałtykiem. Powracamy na gdyńską plażę, by rozmawiać o profilaktyce czerniaka, ale przede wszystkim zachęcać do badań. Do namiotu Rakoobrony może zajrzeć każdy, kto chciałby zadbać o zdrowie podczas wakacji. Cieszymy się, że w działaniach wspierają nas dermatolodzy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. To gwarancja profesjonalnej diagnostyki i specjalistycznej wiedzy” – mówi Agnieszka Łesiuk, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria.

Badanie znamion przeprowadzą lekarze z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – partnera Letniej Akcji Edukacyjnej. Osoby odwiedzające namiot Rakoobrony będą mogły poznać zasady diety antyrakowej i porozmawiać z organizatorami o profilaktyce onkologicznej. Każdy, kto się przebada, otrzyma kartkę autorstwa Magdaleny Danaj, znanej rysowniczki i ilustratorki (PoRysunki). Będzie okazja do sprawdzenia stanu wiedzy o czerniaku poprzez wypełnienie ankiety. Organizatorzy przygotowali także ulotki informacyjno-edukacyjne i gadżety, a dla najmłodszych – kącik z niespodziankami.

Kampania jest prowadzona od 2014 roku, Z bezpłatnego badania znamion podczas akcji plenerowych Rakoobrony oraz w gabinecie stacjonarnym we Wrocławiu skorzystało ponad 10 tys. osób.

www.rakoobrona.pl

Źródło informacji: Kampania Rakoobrona
 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: