Xinhua Silk Road: miasto w środkowych Chinach rozpoczyna internetową transmisję na żywo festiwalu kulturowego peonii

W poniedziałek w mieście Luoyang w środkowej prowincji Chin Henan rozpoczął się 38. Festiwal Kulturowy Peonii Luoyang. Ze względu na epidemię nowego koronawirusa tegoroczny festiwal rozkwitnie online, dając ludziom w domach możliwość przyłączenia się do obserwatorów zgromadzonych na miejscu.

Wydarzenie było transmitowane na żywo w sieci przez 24 godziny od 10 rano w poniedziałek i objęło 24 rozdziały w 8 sekcjach, prezentując piękną scenerię kwitnących kwiatów w Luoyang, a także obrazując kulturę i historię miasta, naturalną scenerię, zabudowę miejską i miejscową kuchnię.

Transmisja nadawana była ze studio i z miejsca obchodów. Kamery zostały zwrócone w kierunku peonii, a widzowie mogli obserwować rozkwitające pąki w czasie rzeczywistym. Ponadto dziesiątki reporterów udało się do różnych części miasta w celu zaprezentowania bogactwa Luoyang i zapewnienia relacji na żywo.

Widzowie w sieci mogą także oglądać transmisję na żywo z innych malowniczych zakątków miasta, w tym grot Longmen i muzeum Erlitou stolicy Xia.

W ciągu dnia prowadzone były także odczyty poezji. Wieczorem transmitowany był pokaz świateł z holograficznymi projekcjami, a piękne oświetlenie odzwierciedlało urok miasta nocą.

Miasto Luoyang zorganizowało pierwszy festiwal kulturowy peonii w 1983 r., w rok po wytypowaniu peonii na oficjalny kwiat miasta. W mieście znajduje się obecnie wiele ogrodów, w których na powierzchni ponad 220 kilometrów kwadratowych hodowanych jest 1200 gatunków peonii.

Transmisja wydarzenia na żywo objęła transmisję internetową, telewizyjną i interakcję w sieci. Celem transmisji było zaprezentowanie kwitnących peonii, a także kultury i historii miasta, rozwoju gospodarczego i społecznego Luoyang, rosnącego wpływu mediów na festiwal kulturowy peonii i coraz większej popularności miasta. Działania te mają być bodźcem do zwiększenia poziomu turystyki i inwestycji gospodarczych oraz mają stać się fundamentem pod przyciągnięcie większej liczby turystów do Luoyang po epidemii COVID-19.

Transmisja na żywo sponsorowana jest przez wydział promocji komitetu miejskiego Luoyang Chińskiej Partii Ludowej, a realizowana jest przez Centrum Usług Festiwalowych w Luoyang, Biuro Cyfryzacji Miasta Luoyang i stację radiową i telewizyjną Luoyang.

Oryginalne łącze: https://en.imsilkroad.com/p/312585.html

Źródło: Xinhua Silk Road Information Service

 
Źródło informacji: PR Newswire

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: