XIX wyprawa do Albanii – sierpień/wrzesień 2018

 

Kto chce poznać Albanię – jej mieszkańców, pochodzenie, historię, kulturę, język? Osoby ciekawe tego fascynującego i gościnnego kraju zapraszamy na XIX wyprawę organizowaną przez Konsula Honorowego Republiki Albanii Jarosława Rosochackiego i Towarzystwo Polsko-Albańskie.
Uwaga! Z żadnym biurem podróży nie doświadczy się tylu wrażeń ,nie zdobędzie takiej wiedzy i za tak atrakcyjną cenę!

Wyprawa trwa dwa tygodnie, od 25 sierpnia do 8 września 2018 r.

Podczas XIX wyprawy przewidziano zwiedzanie najatrakcyjniejszych miast, zabytków nie tylko Albanii ale również Kosowa , Macedonii oraz stolicę Serbii. Zaplanowane również odpoczynek, w tym plażowanie i kąpiele w Adriatyku i Morzu Jońskim.

Organizatorzy nie zarabiają na wyprawie. Pierwsze wyjazdy zaczęto organizować, gdy Albania była krajem nieznanym, tajemniczym i wyprawy miały na celu jej promowania po przystępnych kosztach, bez marż. Marże w dalszym ciągu nie będą pobierane.

Trasa podróży

25.VIII sobota: zbiórka przy peronie międzynarodowym PKS w Poznaniu. O godzinie 5.00 wyruszamy przez Wrocław – Boboszów (granica) – Czechy -Brno- Słowacja -Bratysława- Węgry – Budapeszt. Nocleg w Serbii .godz.23.00

26.VIII niedziela : .7:00 wyjazd przez Nowy sad, Belgrad, Nish do granicy z Kosowem w Merdare. Prisztina ok. 18.00. Po zakwaterowaniu, wieczorem – zwiedzanie miasta.

27.VIII. poniedziałek: Zwiedzanie Kosowa, – Gracanicy (1h), jaskini Gadiny (2h) , Prizren ( 3 h), ok. 18.00 granica z Albanią – dojazd na nocleg do zatoki Durres – plaża. Zakwaterowanie w hotelu ok. 22.00.

28.VIII. wtorek : wyjazd 9:00 do Kruji– zwiedzanie muzeów Skanderbega i Etnograficznego. Nocleg w Durres.

29.VIII. środa: wyjazd 9:00 do Tirany , wieczorem zwiedzanie miasta Durres, o godz. 21 :00 powrót do hotelu.

30.VIII czwartek: wyjazd 8:30 na Rivierę Albańską – miasto portowe Vlora- cieśnina Otranto- koniec Adriatyku i początek Morza Jońskiego i Riviery Albańskie. Przełęcz Llogara 1050 m.n.p.m. Himara -plaża 2 h, Porto_Palermo – twierdza Ali Paszy. Saranda -godz.19.00, zakwaterowanie w hotelu Star.

31.VIII piątek: Zwiedzanie maista Saranda i okoli (plaża), wieczór-nadmorski deptak.

1. IX. sobota: Plaża Ksamila, czas wolny, wieczór integracyjny w Sarandzie.

2.IX niedziela: wyjazd 9:00 do starożytnego miasta Butrinti. W drodze powrotnej plaża w Ksamil do godz. 18:00 – powrót do Sarandy.

3.IX poniedziałek: wyjazd w góry- w programie pobyt i kąpiel – naturalne źródło rzeki Syri i Kalter. Zwiedzanie miasta Gjirokastra wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO

4.IX wtorek: dzień wolny, plaża

5.IX środa : wyjazd 6:00, Tepellena, śniadanie. Godz. 8:00- zwiedzanie miasta Berat wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO,. godz. 11:00-15:00- granica albańsko-macedońska. Ok. godz. 21 zakwaterowanie w hotelu.

6.IX czwartek: godz.9:00 wyjazd, zwiedzanie miasta Ohryda nad Jeziorem Ohrydzkim, przejazd przez Macedonię, Tetowo, granica macedońsko-serbaska. Nocleg we Vrania.

7.IX piątek: wyjazd 7:00, zwiedzanie Belgradu (4h(, pożegnalny wieczór i nocleg przed granicą z Węgrami.

8.IX sobota: 6:00 śniadanie, przejazd do Polski, w nocy powrót do Poznania (do godz. 24)

Jak zapisać się na wyprawę?

Zgłoszenie, do 25 czerwca br – najlepiej wysłać sms na nr 0 607 302 056 do konsula Jarosława Rosochackiego podając: imię, nazwisko, pesel, miejsce urodzenia, nr ważnego paszportu, aktualny adres oraz kontakt telefoniczny. Dane te będą umieszczone na listach potrzebnych przy przekraczaniu granic UE. Pod tym numerem telefonu można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Koszty:

W złotówkach – 750 zł, można zapłacić w dwóch ratach. Do 25 czerwca 300 zł, a do 15 lipca 450 zł. Oraz 320 euro płatne w dniu wyjazdu.

numer konta bankowego :

BZ WBK S.A 11 Oddział -Poznań, ul. Górecka 30

70 1090 1463 0000 0001 0679 1794

Jarosław Rosochacki

60-177 Poznań, ul. Billewiczówny 21

z dopiskiem XX wyprawa

Za te pieniądze pokrywane są : koszty wynajmu autobusu, paliwa i pracy kierowców, noclegów, biletów wstępu oraz dewizowe opłaty drogowe.

Uwaga! Samemu należy się ubezpieczyć oraz wyżywienie jest we własnym zakresie i warto na ten cel przeznaczyć ok. 10 euro dziennie, ale trzeba mieć naprawdę duży apetyt aby przejeść taką sumę w licznych kawiarenkach, i barkach. Te są tak gęsto usytuowane, że uczestnicy wycieczki wzajemnie się widzą ,a są szybko obsługiwani w niewielkich lokalach gastronomicznych.

Przykładowe ceny :

Burek porcja 250g cena 0,8 euro
Pljeskavica cena 1,5 euro
Gałka lodów cena 0,3 euro
Kawa cena 0,5 euro
Herbata cena 0,5 euro

Ajran cena 0,2 euro

Tanie są warzywa, owoce, droższe niż w Polsce mięso i ryby.

Ceny w restauracjach zależą od standardu.

Pieniądze:

W Albanii i Kosowe jest gęsta sieć bankomatów, można więc zabrać karty płatnicze. W albańskich kantorach , po uczciwej cenie, można wymienić euro lub dolary na leki. W przeliczeniu 100 leków to 3,1 zł. W Kosowie płaci się w euro. W euro najlepiej się zaopatrzyć w Polsce.

Autokar

Trasa rozpoczyna się i kończy w Poznaniu, a cała liczy 4900 km. Nowoczesny, klimatyzowany autobus wyposażony w barek, odtwarzacz DVD, prowadzony przez doświadczonych kierowców.

Zabrać ze sobą:

Paszport, bez którego nie wjedzie się do Kosowa. Kto lubi wygodę – poduszeczkę pod głowę, kocyk oraz ciekawość, dobry humor , sprzęt uwieczniający piękne widoki.

Jak zapisać się na wyprawę?

Zgłoszenie, do 25 czerwca br – najlepiej wysłać sms na nr 0 607 302 056 do konsula Jarosława Rosochackiego podając: imię, nazwisko, pesel, miejsce urodzenia, nr ważnego paszportu, aktualny adres oraz kontakt telefoniczny. Dane te będą umieszczone na listach potrzebnych przy przekraczaniu granic UE. Pod tym numerem telefonu można uzyskać dodatkowe informacje.

Zdjęcia, “KOS-POL”

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: