Z Lotniska Chopina do Tokio w 10 godzin

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają bezpośrednie połączenie Warszawa-Tokio. To piąta trasa międzykontynentalna obsługiwana z Lotniska Chopina przez narodowego przewoźnika.

10-godzinny lot na trasie Warszawa-Tokio, to dla pasażerów z Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej najwygodniejsza i najbardziej efektywna podróż na tej trasie. Wyloty do Tokio odbywają się w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy startują z lotniska Narita w czwartki, soboty i poniedziałki według następującego rozkładu:

WAW – NRT LO 079 15:00 – 09:20 (+1)

NRT – WAW LO 080 11:05 – 14:40

Jednym z największych atutów połączenia LOT-u do Tokio jest maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tak zwanej Nowej Europy. Przesiadki w Warszawie będą o wiele bardziej komfortowe i szybsze niż te oferowane przez duże i zatłoczone huby Europy Zachodniej.

– Czas podróży z Warszawy do Tokio jest krótszy o 2 godziny w porównaniu do czasu podróży rozpoczynanej w Paryżu czy Londynie. A do tego pasażerom przesiadającym się w Warszawie oferujemy wyjątkowo krótki czas przesiadki, często krótszy niż 1 godzina! To wszystko sprawia, że pasażerowie już wybierają LOT i połączenie do Tokio jest dużym sukcesem – mówi Marcin Celejewski, p.o. prezesa LOT.

Otwarcie połączenia do Tokio jest dla nas szczególnie ważne. To od niego symbolicznie zaczynamy realizowanie naszej strategii, walkę o rynek i o pasażerów. Rozwijamy ofertę naszego portu przesiadkowego. Jesteśmy blisko potrzeb pasażerów i oferujemy zawsze przyjemną podróż w przystępnej cenie – dodaje Celejewski.

Także dla Lotniska Chopina otwarcie nowego połączenia jest dużym i ważnym wydarzeniem. Dyrektor portu, Michał Kaczmarzyk, podkreśla, że atrakcyjność portu lotniczego mierzy się atrakcyjnością oferty przewoźników, którzy na nim operują.

– Cieszy nas fakt, że LOT – po dwóch latach wyrzeczeń – zaczyna odbudowywać swoją mocną pozycję na Lotnisku Chopina w Warszawie i na rynkach międzynarodowych. To jest nasz wspólny interes. Dzięki ekspansji naszego narodowego przewoźnika rośnie również liczba pasażerów obsługiwanych na największym lotnisku w Polsce i rośnie jego znaczenie w całym regionie Europy Środkowo Wschodniej. A o to właśnie nam chodzi – dodaje Michał Kaczmarzyk dyrektor Lotniska Chopina.

Tokio jest pierwszym dalekodystansowym połączeniem, które zostało zainaugurowane po formalnym zakończeniu procesu restrukturyzacji LOT-u, które przypadło na koniec 2015. To również druga po Pekinie trasa azjatycka w regularnej siatce LOT-u. Polski przewoźnik lata również do: Chicago, Nowego Jorku i Toronto.

źródło/LOT

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: