Zaproszenie na „Wigilię po polsku” w Time for Chopin

Już niebawem turyści, którzy odwiedzą Warszawę, wspólnie z artystami Time for Chopin będą mogli wziąć udział w koncertach „Wigilia po polsku”. Wyjątkowy scenariusz i wyśmienita obsada wydarzeń przybliżą część polskiej tradycji i oddadzą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Doskonała lokalizacja zachęci również do spaceru po warszawskiej Starówce w blasku pięknych iluminacji.

Świątecznych koncertów „Wigilia po polsku” będzie można wysłuchać w Domu Literatury w Warszawie,przy ulicy Krakowskie Przedmieście 87/89, codziennie od 20 grudnia br. do 6 stycznia 2020.

W okolicznościowym repertuarze znajdą się utwory wybitnych kompozytorów, m.in.: Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz najpiękniejsze polskie kolędy. Dźwięki fortepianu, na którym zagrają Katarzyna Kraszewska i równie utalentowana Katarzyna Hushta, przeplatać się będą z doskonałymi głosami – mezzosopranem Sylwii Pietrzak i sopranem Yaryny Rak. Solistki wystąpią gościnnie w Time for Chopin.

Tradycją polskiego domu podczas Świąt Bożego Narodzenia są spotkania bliskich przy wspólnym stole, spożywanie wigilijnych potraw oraz muzykowanie i śpiewanie kolęd. Cyklem koncertów „Wigilia po polsku” chcielibyśmy przybliżyć tę wspaniałą atmosferę – mówi Katarzyna Kraszewska, pomysłodawczyni inicjatywy Time for Chopin.

Zagraniczni goście nie tylko poczują magię polskich świąt, będą też mogli zobaczyć Warszawę w tym niezwykłym czasie. Uczestników koncertów do spaceru zachęci doskonała lokalizacja wydarzenia. Dom Literatury dzieli zaledwie 300 metrów od Zamku Królewskiego, przed którym znajduje się pięknie oświetlona choinka. To świetny punkt, by rozpocząć spacer Traktem Królewskim. To właśnie Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat są ulicami, które co roku o tej porze, ze względu na świąteczną iluminację, stają się ulubionymi deptakami warszawiaków i turystów.

Możliwość wysłuchania świątecznego cyklu „Wigilia po polsku” to również jedyna w swoim rodzaju okazja, by poznać twórczości Chopina oraz polskie zwyczaje w tak niecodziennych okolicznościach.

Zakup biletów

Bilety należy zakupić wcześniej w siedzibie Time for Chopin, tj. Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie lub online www.timeforchopin.eu. Na stronie organizatora znajduje się również szczegółowy repertuar każdego z koncertów.

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: