Zatańczymy? – pyta André Rieu. Najnowszy koncert holenderskiego skrzypka z Maastricht w ponad 100 polskich kinach już od 28 lipca

Średniowieczny rynek w holenderskim Maastricht co roku tworzy naturalną scenografię dla barwnych koncertów André Rieu, które przyciągają jego fanów z całego świata, w tym z Polski. Dzięki NAZYWOWKINACH.PL rejestrację tegorocznego lipcowego show, pod tytułem „Zatańczymy?”, będzie można oglądać w ponad 100 polskich kinach.

Zobacz zwiastun tutaj.

Sprawdź tutaj, kiedy i w których kinach można zobaczyć koncert.

Maastricht: Andre Rieu op het Vrijthof. Foto: Marcel van Hoorn.

Będzie to koncert roztańczony, tym razem bowiem słynny skrzypek i jego Orkiestra Johanna Straussa postawili na rytmiczne utwory i zatytułowali całość po prostu „Zatańczymy?”. Oczywiście w programie pojawią się melodyjne walce, bo ten taniec i kompozycje klanu Straussów są najbliższe sercu André Rieu i odegrały wielką rolę zarówno w jego karierze, jak i kreowaniu marki, jaką bez wątpienia on sam jest. Pojawi się także słynny walc Szostakowicza oraz wiele utworów wokalno-instrumentalnych w wykonaniu ulubieńców publiczności i zaproszonych gości specjalnych. Wieczór zwieńczy „Oda do radości” z IX Symfonii Beethovena, ale oczywiście później nastąpią bisy, które zawsze rozpalają do czerwoności tysiące zgromadzonych w Maastricht słuchaczy oraz widzów w kinach. Tym razem chyba nie obędzie się bez tańców między rzędami kinowych foteli, do czego zachęca sam Rieu.

Maastricht: Andre Rieu op het Vrijthof. Foto: Marcel van Hoorn.

Koncerty André Rieu w równym stopniu słyną z melodyjnych wiązanek popularnych utworów muzyki klasycznej i filmowej, jak z fantazyjnej oprawy. Kolorowe światła, konfetti, pochodnie czy morze kwiatów to tylko niektóre elementy tworzące magiczny nastrój tych wieczorów. Orkiestra, składająca się z ok. 60 muzyków i powstała w 1987 roku z inicjatywy André Rieu, zyskała, również dzięki retransmisjom kinowym i telewizyjnym, rzesze fanów na całym świecie. Wykonuje własne aranżacje wielkich przebojów muzyki klasycznej, ale także kompozycje nowe, przygotowane specjalnie na kolejne koncerty w Maastricht. Większość sezonu Rieu i jego orkiestra spędzają w trasie, koncertując na wszystkich kontynentach.

Za rozpowszechnianie koncertów André Rieu odpowiada NAZYWOWKINACH.PL, dystrybutor do kin transmisji i retransmisji HD z najlepszych teatrów, sal koncertowych i muzeów świata. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Exhibition on Screen”, „Art Beats”, „Comédie-Française Live” czy „Die Berliner Philharmoniker live im Kino” to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez NAZYWOWKINACH.PL.

Źródło informacji: NAZYWOWKINACH.PL , PAP

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: