Zobacz urokliwą fińską love story: „Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować?
 

„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”
UMIEŚĆ NA STRONIE

Zobacz opartą na autentycznych wydarzeniach, obsypaną nagrodami fińską love story.

„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lat 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.

Film zdobył główną nagrodę sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes w 2016 roku, a także Europejską Nagrodę Filmową dla europejskiego odkrycia roku.

„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”, fot. Gutek Film
Reżyser o filmie:

„Film inspirowany jest prawdziwą historią, a Olli Mäki ciągle jest najbardziej znanym fińskim bokserem. Na samym początku swojej zawodowej kariery Olli miał okazję walczyć z ówcześnie aktualnym mistrzem świata kategorii piórkowej, Amerykaninem Daveyem Moorem. I przy wypełnionym po brzegi stadionie przegrał tę walkę sromotnie już w drugiej rundzie. Później Olli Mäki powie, że był to najszczęśliwszy dzień jego życia”.

„Przepięknie sfotografowany film o wielkim uroku. Ciepła, subtelnie opowiedziana, a do tego autentyczna historia, która wprawia w dobry nastrój”.

 

Los Angeles Times

„Liryczny dramat o niewinnych przyjemnościach”.

Time Out

„Świetnie zagrany, pełen subtelnego humoru”.

Toronto Star

„Efektem zgrabnego pojedynku pomiędzy sportowym rywalem, trenerem i ukochaną jest emocjonalny cios prosto w serce”.

Sight & Sound

„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” w kinach od 14 lipca

 
Źródło informacji: Gutek Film

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: